MojAndroid

Najlepšou cestou, ako získať aktuálne a relevantné počasie na našom území je, siahnuť po informáciách priamo od zdroja zo Slovenského hydrometeorologického ústavu. Najnovším kúskom z vývojárskej dielne Konio Systems je práve Android aplikácia, ktorá tieto informácie prinesie priamo k vám do smartfónu. Aplikácia má názov SHMUdroid.

SHMUdroid je jednoduchá aplikácia, ktorá prináša počasie pre viac ako 1030 miest a obcí z informácií zo stránky SHMU. Predpoveď zahŕňa predpovedné modely epsgram ALADIN (na 2 dni), meteogram ALADIN (na 3 dni), espgram ECMWF (na 8 dní) a meteogram ECMWF ( na 10 dní). Vyhľadávať môžete v jednotlivých lokalitách, pre rýchly prístup môžete použiť označenie lokality ako obľúbenej.

SHMUdroid sťahuje obrázky priamo zo servera SHMU a prináša ich na váš displej v podobe grafov, z ktorých ľahko prečítate dôležité informácie. Z našich skúseností je možné napríklad určiť prehánky alebo búrku s presnosťou až na jednu hodinu v určenej lokalite.

Všetky informácie, texty a elektronické obrázky, ktoré obsahuje server www.shmu.sk sú duševným vlastníctvom Slovenského hydrometeorologického ústavu.

Zdroj, foto: Android Market, SHMUdroid

 

SHMUDroid
Konio Systems
Verzia 1.0 (2. 3. 2012)
Veľkosť 106 kB
2.1+

Zadarmo
5.3.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+