MojAndroid

Autor:
Rudolf Halmi

Komentár autora:
Jednoduchá avšak účinná geometria, ktorú máte stále so sebou. Vyrátajte obvod, obsah, plochu alebo objem rôznych tvarov. Patria medzi ne tieto: 2D (štvorec, obdĺžnik, kruh, trojuholník, rovnobežník, lichobežník) a 3D (kužeľ, ihlan, guľa, válec, kocka a kváder)

Recenzia MôjAndroid.sk:
Táto recenzia bude o čosi kritickejšia, ako moja posledná. Pred niekoľkými rokmi, na mojom prastarom telefóne Sony Ericsson K530i, som používal Java aplikáciu „Matikář“, ktorá popravde obsahovala omnoho viacej možností výpočtov a detailov o útvaroch. To nie je veľmi pozitívne. Taktiež sa  mi až tak nepáči design aplikácie. Nie je totiž úplne dotiahnutý do konca. Samozrejme, viem, že aplikácie pre Android nemajú (takmer) jednotné UI, ako napríklad na konkurenčnom iOS, no vývojári by si mali dať aj tak väčší pozor. V tejto aplikácii je to najviac vidno pri modrej ikone Facebooku, ktorá žiari spomedzi sivých tlačidiel. Inak je aplikácia v poriadku.

No ale aby som nebol tak kritický, prejdem na pozitívnejšiu časť. Aplikácia je síce jednoduchá, no to, čo robí, robí dobre. Na homescreene sa nachádzajú pekne spracované geometrické útvary, ktoré po kliknutí  na nich zobrazia detaily o konkrétnom útvare a samozrejme, aplikácia ponúka možnosť vypočítať obvod, alebo obsah po zadaní požadovaných parametrov. Osobne by som privítal viac možností po vzore aplikácie „Matikář“. Myslím si ale, že vývojár na aplikácii neprestane pracovať tento fajn projekt bude vylepšovať.  Držíme mu palce :-)

 

Pocket Geometry Free
halmi.sk
Verzia 1.5.0 (5. 10. 2011)
Veľkosť 265 kB
1.5+

Zadarmo

 

 

Slovenská aplikácia je zaradená do súťaže o najlepšie slovenské Android aplikácie Android Code 2011. Zaregistrujte sa a hlasovať za aplikáciu môžete na stránke AndroidCode.sk. Ak máte vlastnú Android aplikáciu, stačí ju prihlásiť a odborná a verejná porota ju ohodnotí. Vyhrať môžu všetci – developeri aplikácií a zaregistrovaní hlasujúci. Súťaž trvá od 1.10.-30.11.2011. Viac sa dozviete na stránke AndroidCode.sk.

28.10.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+