MojAndroid

Autori: Ľ.Bartoš, P.Sloboda

Komentár autorov:

,,Aplikácia News selection poskytuje rýchly prístup k množstvu mobilných novín z mnohých krajín. Umožňuje jednoduchý prístupu k vašim obľúbeným novinám a časopisom, nielen z vašej krajiny. Krajiny a taktiež noviny sú automaticky zoraďované podľa vašich preferencií (najnavštevovanejšie sa zobrazujú na začiatku zoznamov).

Neviete nájsť vaše obľúbené noviny v našej aplikácii? Žiadny problém! Môžete si pridať vlastné noviny do zoznamu a umiestniť ich na začiatok zoznamu pomocou jednoduchého kliknutia na hviezdu zobrazujúcu sa vedľa mena novín. Našli ste zaujímavý článok a chcete sa s ním podeliť s vašimi priateľmi? Žiadny problém! S našou aplikáciou môžete zdielať čítané články s priateľmi cez e-mail, bluetooth, Facebook, Twitter.

Aktuálne News Selection obsahuje viac ako 4300 mobilných novin z 23 krajín. Podporuje definovanie gesta k novinám pre rýchle spustenia pomocou widgetu, podporuju fulltext case insensitive vyhľadávanie vo všetkých svojich zoznamoch. Existuje možnosť definovať vlastný favorit list novin. Experimentálne podporujeme zber RSS kanálov zo stránok a následné čítanie zozbieraných rss kanálov.”

Recenzia MôjAndroid.sk:

News Selection je zaujímavá aplikácia združujúca množstvo mobilných novín z mnohých svetových krajín. Na výber máte zo 4300 informačných zdrojov a preto nebudete mať nikdy núdzu o informácie vo vašom smartfóne. Aplikácia ponúka množstvo pokročilých funkcií, medzi ktoré patrí podpora gest, viacúrovňové vyhľadávanie či zdieľanie čítaných článkov s priateľmi. Poteší aj funkcia, ktorá vám zaradí vami najčítanejšie noviny na prvé miesto v zoznamoch. Triedenie obľúbených novín tu nekončí, váš záujem o ne môžete označiť aj hviezdičkou, ktorá noviny zaradí medzi obľúbené a tak vám budú k dispozícii dvoma dotykmi po spustení aplikácie (hviezdička v pravom hornom rohu domácej obrazovky). Aplikácia ponúka aj experimentálnu prácu s RSS kanálmi, ktorá by sa mala zrejme vylepšiť najbližším update-om. Zaujalo ma aj počítadlo zobrazení novín v zátvorke za ich názvom.

Noviny sú získavané zakaždým pomocou internetového pripojenia, ktoré tak musíte mať vždy zapnuté. Samotné načítanie novín je rýchle a informácie sa k vám dostanú do desiatok sekúnd. Spracovanie aplikácie je výborné, jednoduché a prehľadné. Prvý level rozdelenia predstavuje rozdelenie na krajiny, druhý na samotné noviny. Oba zoznamy sú zoradené abecedne, okrem prvých priečok, ktoré sú obsadené často čítanými novinami. Čo sa týka ovládania pomocou gest, je veľmi presné a dosť užitočné. Pomocou widgetu máte ponúknutú primárne funkciu gesta a až jej “zrušením” sa dostávate do samotnej aplikácie. Mne osobne to však vyhovuje, obľúbené noviny si označím gestom, ktoré môžem mimochodom kedykoľvek zmeniť jedným dotykom, a z plochy sa k týmto novinám dostanem pomocou jedného dotyku widgetu a jedného zadania gesta, čo mi netrvá viac ako 5 sekúnd. Fajn nápad!

Funkcie môžete vidieť podrobnejšie na tomto videu:

Čo viac dodať?! Treba oceniť prácu autorov, ktorí si potrpeli na detailoch, ktoré túto aplikáciu robia veľmi užitočnou, jednoduchou a obľúbenou. Skúste si ju aj vy, veď za to nič nedáte! Využiť môžete nižšie uvedené odkazy.

News Selection – noviny
Lubos Bartos
Verzia 2.3.2 (2. 9. 2011)
Veľkosť 2,1 MB
2.1+

Zadarmo

Slovenská aplikácia je zaradená do súťaže o najlepšie slovenské Android aplikácie Android Code 2011. Zaregistrujte sa a hlasovať za aplikáciu môžete na stránke AndroidCode.sk. Ak máte vlastnú Android aplikáciu, stačí ju prihlásiť a odborná a verejná porota ju ohodnotí. Vyhrať môžu všetci – developeri aplikácií aj zaregistrovaní hlasujúci. Súťaž trvá od 1.10.-30.11.2011. Viac sa dozviete na stránke AndroidCode.sk.


9.11.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+