MojAndroid

Tento týždeň sme sa zaoberali aplikáciami pre školopovinných – Aplikácie pre môj Android: výbava pre žiakov základných, stredných a vysokých škôl (10.časť) a dnes si predstavíme ďalšiu novinku. Vývojár Ján Turský pripravil pre všetkých budúcich maturantov naozaj zaujímavú pomôcku v podobe aplikácie pod názvom Maturita SK. Táto aplikácia ponúka kompletné poznámky, ktoré budúci maturanti môžu využiť pri čerpaní vedomostí na prvú skúšku dospelosti, aby pre nich „maturita bola len formalitou“.

Aplikácia Maturita SK je rozdelená do 23 okruhov, v ktorých odpovedá na 630 otázok a tém, ktoré maturant musí pri ukončení stredoškolského cyklu vzdelávania ovládať.

Stačí si len vybrať predmet, z ktorého maturant ide skladať skúšku dospelosti a už dostane priamo vo svojom Android zariadení odpovede na všetky otázky v podobe vysvetľujúcich poznámok a rozpísaných jednotlivých pojmov.

Nastavenia aplikácie umožňujú prechod na režim celej obrazovky, menenie farby textu a aj pozadia aplikácie.

Sám autor však upozorňuje, že „uvedené údaje v aplikácií sú len informačné. Používateľ by mal brať túto aplikáciu len ako zdroj informácií, nemal by sa len z nej pripravovať na maturitu“, preto by ste nemali zanedbať pri príprave na skúšku dospelosti ani svoje poznámky, literatúru a iné, overené zdroje informácií.

Verzia: 4.1
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 4.1
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj, foto: Google Play Store, aplikácia Maturita SK

14.9.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+