MojAndroid

Aj keď v názve článku sme uviedli, že ide o slovenskú Android aplikáciu, pravdou je, že na trh ju prináša český vývojársky tím Wolters Kluwer ČR a.s.. Aplikácia iASPI SK je slovenskou verziou, kde nájdete slovenské, a j československé, právne predpisy od roku 1918 až po tie najnovšie.

Aplikácia iASPI poskytuje naozaj komplexný zoznam a prehľad všetkých platných právnych predpisov, takže s iASPI nainštalovanou priamo vo vašom Android zariadení sa nemusíte stratiť v žiadnej situácii, ktorá si vyžaduje základné znalosti z právnickej oblasti. Po preštudovaní príslušného zákona, alebo predpisu, sa rýchlo zorientujete v danej oblasti.

Vyhľadávanie v aplikácii je jednak podľa čísla zákona alebo predpisu, ale pokiaľ vás zaujíma konkrétna oblasť, môžete si vyhľadať zákon aj podľa názvu alebo jedného z „kľúčových slov“. My sme si aktuálne pozreli autorský zákon a do vyhľadávača sme zadali slovo „autorský“.

Aj keď aplikácia iASPI je tu už nejaký ten mesiac, je dobré si ju predstaviť a mať ju vždy po ruke. Nikdy totiž neviete, kedy budete potrebovať právnickú „prvú pomoc“ v podobe nahliadnutia do znenia príslušného zákona alebo predpisu.

Zdroj, foto: Google Play Store, aplikácia iASPI

iASPI SK
Wolters Kluwer ČR, a.s.
Verzia 1.0.1 (29. 11. 2011)
Veľkosť 677 kB
1.6+

Zadarmo
8.6.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+