MojAndroid

Portál Verne.sk prichádza na slovenský Android trh s mobilnými aplikáciami so svojou dvornou aplikáciou “Dovolenka online”. Aplikácia je priamo prepojená s portálom a ponúka výber dovolenky z ponuky menovaného portálu podľa zadaných kritérií až z viac ako 120 destinácií v ponuke.

Na začiatok musíme pochváliť pôvodcov aplikácie v tom, že ponúkli verziu aplikácie pre Android skôr, ako je to pre konkurenčnú platformu od spoločnosti Apple. Tvorcovia pravdepodobne pochopili, že svojou aplikáciou zasiahnu viac ako 50 percent používateľov mobilných zariadení na Slovensku práve jej umiestnením na Google Play Store ako prvej v poradí.

Podľa vyjadrenia, „je to prvá a jediná aplikácia tohto typu nielen na Slovensku, ale v celej strednej Európe. Pritom napríklad vo Veľkej Británii sa uskutoční približne 8 % z online nákupov dovoleniek prostredníctvom mobilného zariadenia a ich podiel neustále rastie,“ povedal o aplikácii Pavol Mladý, riaditeľ online dovolenkového portálu Verne.sk. Aplikáciu sme teda nainštalovali a vyskúšali v praxi.

Aplikácia Dovolenka online je jednoduchým prepojením webu s aplikáciou a teda všetky informácie, tak ako sme zvyknutí, sťahujete priamo z portálu. Na začiatku zadáte kritériá ako destináciu a čas dovolenky, ktoré môžete rozšíriť o počet osôb a spôsob stravovania, či konkrétny hotel. Potom už stačí len dať vyhľadať dovolenku a na displeji sa vám zobrazia ponuky usporiadané od tej najnižšej.

Tu však môžete ostať mierne prekvapení, keďže aplikácia uvádza ceny od najnižšej pre jednu osobu (s raňajkami), po kliknutí na jednotlivé ponuky sa môže aktualizovať a ukázať vám cenu vyššiu, alebo aj nižšiu, o niekoľko desiatok, dokonca stoviek EUR, v závislosti od uvedených kritérií a spôsobu stravovania. Môžete sa pozrieť aj na popis jednotlivých hotelov, o ktorých informácie portál čerpá zo zahraničných serverov s online prekladom do slovenčiny.

Ak si vyberiete svoju dovolenku snov, môžete si ju okamžite prostredníctvom aplikácie zarezervovať a máte tak garanciu ceny, ktorú vidíte pred sebou na obrazovke. Aplikácia je vystavaná príjemným spôsobom a dokonale je aj prispôsobená menším displejom veľkosťou tlačidiel, písma a usporiadania ikon.

Ak ste tento rok ešte nenavštívili žiadnu z dovolenkových destinácií, možno práve aplikácia portálu Verne.sk vás inšpiuruje k tomu, aby ste sa vybrali za spoznávaním ďalekých krajín a nových svetov.

Aplikácia Online dovolenka je dostupná v Google Play Store a je pre všetkých používateľov zadarmo.

Verzia: 1.3
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.3
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj, foto: Google Play Store, aplikácia Online dovolenka, TS Verne.sk

23.8.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+