MojAndroid

Autor: Juraj Méry

Komentár autora:

TiToYo je kanál pre dopravné (vlastne pre vodičov užitočné) informácie, a aj aplikácia. Pomocou tejto si môže používateľ pozrieť aktuálny stav v:

  • meraniach rýchlosti
  • nehodách
  • obmedzeniach
  • hliadkach
  • počasí – (v Českej republike)

Pokrytie: Slovensko, Česká republika

Recenzia MôjAndroid.sk:

Krátke predstavenie aplikácie TiToYo sme uverejnili na našom MôjAndroid.sk 9. júla 2011, a zhodou okolností som o tejto aplikácii písal, a dnes sa na ňu opäť pozrieme v krátkej recenzii.

Už na prvý pohľad aplikácia urobila veľký kus vývoja dopredu oproti pôvodnej verzii, ktorá pôsobila ako novinka rozpačito, navyše o tom svedčí aj vyššie hodnotenie aplikácie TiToYo na Android Markete, ktoré postupne rastie do pozitívnej roviny, a myslíme, že oprávnene.

Aj keď základné funkcie pre krajiny Slovensko a Českú republiku ostali takmer nemenné, pre ČR tu máme rozšírenie o predpoveď počasia, veľký pokrok sa udial priamo v aktualizácii informácií zo servera, ktorý autor zahalil do rúška tajomstva. :-)

 

 

 

Pochváliť však musíme veľký pokrok v tejto aplikácii v tom, že okrem už GPS satelitov a navigácie využíva, aj keď menej presné, určovanie polohy a vzdialenosti od najbližšej nehody, radaru alebo hliadky pomocou pripojenia na internet. Je to veľmi prospešná funkcia, ktorá sa hodí najmä pri cestách s členitým terénom a rôznymi prekážkami, ktoré zabraňujú nadviazať spojenie s GPS satelitmi.

Pri GPS satelitoch sa nám stala pri teste vo vonkajšom prostredí malá zaujímavosť, keď aplikácia mylne označila vzdialenosť Nová Baňa – Považská Bystrica viac ako 4400 km, čo však mohlo byť spôsobené rôznymi faktormi, ako je mrazivé počasie, členitý terén a podobne.

Pokrok so synchronizáciou so serverom je aj v tom, že aj keď nejaké dopravné obmedzenie trvá dlhšie, ako je aktualizačný čas, informácia ostáva stále dostupná.

Na záver môžeme všetkým cestovateľom túto aplikáciu len odporučiť. Vďaka aplikácii TiToYo dostávate komplexnú informáciu o dopravnej situácii priamo do vášho smartfónu. A to všetko, zadarmo…

TiToYo
Webaloman
Verzia 0.3.1 (8. 10. 2011)
Veľkosť 267 kB
1.6+

Zadarmo


Slovenská aplikácia je zaradená do súťaže o najlepšie slovenské Android aplikácie Android Code 2011. Zaregistrujte sa a hlasovať za aplikáciu môžete na stránke AndroidCode.sk. Ak máte vlastnú Android aplikáciu, stačí ju prihlásiť a odborná a verejná porota ju ohodnotí. Vyhrať môžu všetci – developeri aplikácií a zaregistrovaní hlasujúci. Súťaž trvá od 1.10.-30.11.2011. Viac sa dozviete na stránke AndroidCode.sk.

19.10.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+