MojAndroid

Autor: Pavol Bán

Komentár autora:

Skrol je malý a jednoduchý prehliadač noviniek na Vašom facebooku. Oproti normálnej facebookovej aplikácie Vám Skrol roztriedi všetky správy do troch podobrazoviek – statusy, obrázky a odkazy. Medzi nimi môžete na hlavnej obrazovke horizontálne skrolovat, a podobný layout sa Vám ukáže aj keď si otvoríte jednu z noviniek. Cieľom tejto aplikácie nebolo vytvoriť ďalšiu rovnakú facebookovú aplikáciu, ale vytvoriť aplikáciu, ktorá dodá trochu zábavy do prezerania facebooku.

Poznámka: Táto aplikácia bola vytvorená za 2 týždne po nociach na túto súťaž, a preto tam určite nájdete nejaké chyby, ktoré by som veľmi ocenil, keby ste mohli tu do komentárov opísať. Ďalšie funkcie ako notifikácie som musel na teraz odobrať, lebo neboli celkom hotové. O pár dní ich pridám.

Komentár MôjAndroid.sk:

Na aplikáciu Skrol sme sa veľmi sa veľmi tešili. No sklamanie prišlo hneď na začiatku, keď sme aplikáciu vôbec nedokázali spustiť, aj po niekoľkých pokusoch, a všetky skončili hlásením o chybe, ktoré sme mali odoslať.

Navyše, aplikácia bola priamo naviazaná na originálnu aplikáciu Facebook, ktorú automaticky spustila a nedokázala s ňou komunikovať. Možno v predošlých verziách to bolo celé funkčnejšie, no Facebook vo verzii 1.8.0, pravdepodobne už nebude potrebovať podobné nadstavby.

Zdá sa, že aplikácie vytvorené narýchlo, len pri príležitosti súťaže AndroidCode 2011, u používateľov nezaznamenajú príliš veľký úspech.

Aktualizácia 25.12.2011

Po miernom sklamaní, prichádza pod vianočný stromček od vývojára Pavla Bána aktualizácia aplikácie Skrol pre Facebook, tentoraz plne funkčná a poskytujúca patričný komfort pri používaní.

Aplikácia ponúka plnohodnotné prostredie na sledovanie statusov a diania na sociálnej sieti Facebook, možnosť komentovania príspevkov a priraďovania “likeov”.

Aj napriek počiatočnému súhlasu zdieľania niektorých údajov s aplikáciou, pre úplnú funkčnosť, tentoraz hodnotíme aplikáciu Skrol v pozitívnejšom svetle a zaraďujeme ju do rebríčka plnohodnotných aplikácií, ktoré majú tú česť uchádzať sa o vašu priazeň vo vývojárskej súťaži Android Code 2011. Veríme, že počin vývojára neostane bez vášho povšimnutia a Skrol sa stane súčasťou vašich testov a dlhodobého používania.

V galérii prinášame fotografie z testovania aplikácie. Oceníme vaše testy a podelenie sa so svojimi dojmami.

Slovenská aplikácia je zaradená do súťaže o najlepšie slovenské Android aplikácie Android Code 2011. Zaregistrujte sa a hlasovať za aplikáciu môžete na stránkeAndroidCode.sk. Hlasujte a vyhrajte 3x HTC Wildfire S a 10x Sygic GPS Navigation. Hlasovanie trvá do 31.12.2011. Viac sa dozviete na stránke AndroidCode.sk.

Skrol – pre facebook
Ban&Fish
Verzia 1.0.3 (23. 12. 2011)
Veľkosť 414 kB
2.2+

Zadarmo

21.12.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+