MojAndroid

Autor: Peter Šalkovský

Komentár autora:

Aplikácia slúži na výučbu a precvičovanie si cudzích slovíčok, fráz i celých viet. Užívateľ si sám tvorí lekcie vkladaním nových slovíčok. Z týchto slovíčok, resp. fráz sa užívateľ môže nechať preskúšať a oznámkovať sa. Následne je do databázy vložený výsledok preskúšania. Takže je možné sledovať pokrok pri výučbe. Aplikácia nie je zameraná na konkrétny jazyk a v nastaveniach si užívateľ vyberie svoj rodný jazyk a jazyk, ktorý sa chce učiť. Ďalšími vlastnosťami aplikácie je možnosť sledovania výsledkov vo forme tabuľkovej podoby alebo grafu, export a import slovíčok do formátu xml s následnou možnosťou editácie slovíčok na PC (u PRO verzie). LangTrainer obsahuje aj mód pre výučbu a množstvo nastavení, ktorými sa dá spríjemniť používateľské prostredie. Web: www.langtrainer.com

Komentár MôjAndroid.sk:

LangTrainer je aplikácia určená pre pomalé učenie a precvičovanie si slov z cudzieho jazyka. Používateľ si sám určuje tempo a obsah aplikácie zadávaním slovíčok, z ktorých si vytvára testy na precvičovanie slovnej zásoby a fráz. Postupne si tak používateľ osvojuje slovnú zásobu z akéhokoľvek jazyka, ktorý ho zaujíma.

Musíme ohodnotiť zaujímavosť a jedinečnosť nápadu, no keďže v aplikácii neexistujú vyučovacie lekcie pre získavanie prvotnej slovnej zásoby, jej praktické využitie je skôr v tejto verzii otázne. Možno by bolo dobré aplikáciu vhodným spôsobom prepojiť s nejakým online slovníkom, resp. prekladačom cudzích jazykov, napríklad Google.

Slovenská aplikácia je zaradená do súťaže o najlepšie slovenské Android aplikácie Android Code 2011. Zaregistrujte sa a hlasovať za aplikáciu môžete na stránke AndroidCode.sk. Hlasujte a vyhrajte 3x HTC Wildfire S a 10x Sygic GPS Navigation. Hlasovanie trvá do 31.12.2011. Viac sa dozviete na stránke AndroidCode.sk.


LangTrainer
Peter Salkovsky
Verzia 1.0.35 (8. 11. 2011)
Veľkosť 225 kB
2.1+

Zadarmo

 

 

19.12.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+