MojAndroid

Autor: Martin Krátky

Komentár autora:

Strategická logická hra, v ktorej je hlavnou úlohou obsadiť nepriateľove kocky.

Pravidlá:
Na začiatku hry má každý hráč jedno obsadené políčko s kocku o hodnote 1.
Hráč môže buď obsadiť prázdne políčko a vytvoriť na ňom kocku s hodnotou 1 alebo zvýšiť hodnotu existujúcej kocky patriacej hráčovi. Na nepriateľove kocky nie je možné klikať.
Ak má kocka hodnotu 3 tak sa zníži jej hodnota na 1 a susedné kocky v horizontálnom a vertikálnom smere budú obsadené a ich úroveň sa zvýši o 1. Toto je jediný spôsob ako obsadiť nepriateľove kocky. Hra končí keď sú na hracej ploche kocky len jednej farby.

Recenzia MôjAndroid.sk:

Logická hra Dice conquer je zaujímavou aplikáciou od slovenského tvorcu Martina Krátkeho. Pravidlá sú obsiahnuté už v komentári autora, a preto ich nebudeme opakovať.

Aj keď na úvod sa nám hra pozdávala komplikovaná, po prečítaní pravidiel sme sa celkom dobre zabavili. Pravdou ostáva, že sme sa snažili čo najskôr dosiahnuť víťazstvo, teda hra netrvalo veľmi dlho a jej priebeh by sa dal počítať na niekoľko desiatok sekúnd.

V skratke zopakujeme, že úlohou je dosiahnuť víťazstvo vyplnením polí jednou farbou kociek. Po každom kliknutí na kocku sa na nej zvýši číslo, jej hodnota, a na okolí získate kocky v základnej pozícii s číslom jedna. Ak kocku s číslom tri premiestnite, v okolí beriete súperovi kocky jeho farby.

Zaujímavá hra, ktorá sa oplatí vyskúšať všetkým hráčom, ktorí milujú logické hry.

Slovenská aplikácia je zaradená do súťaže o najlepšie slovenské Android aplikácie Android Code 2011. Zaregistrujte sa a hlasovať za aplikáciu môžete na stránke AndroidCode.sk. Ak máte vlastnú Android aplikáciu, stačí ju prihlásiť a odborná a verejná porota ju ohodnotí. Vyhrať môžu všetci – developeri aplikácií a zaregistrovaní hlasujúci. Súťaž trvá od 1.10.-30.11.2011. Viac sa dozviete na stránke AndroidCode.sk.

Dice conquer
Blazingsun
Verzia 1.0.0.4 (18. 7. 2011)
Veľkosť 1,5 MB
1.6+

Zadarmo

14.11.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+