MojAndroid

Úrad pre reguláciu elektronických komunikácií a poštových služieb (RÚ) pridelil spoločnosti Slovanet dva frekvenčné bloky z frekvenčného pásma 10150 – 10650 MHz v okresoch Stará Ľubovňa, Šaľa a Turčianske Teplice.

Náš tip
RÚ draží frekvencie v pásme 3,5 GHz

Spoločnosť Slovanet zvíťazila vo výberovom konaní formou elektronickej aukcie a za pridelené bloky v každej lokalite zaplatila jednorázovú úhradu vo výške 1202 €. Držiteľ povolení je povinný začať používať pridelené frekvencie do 12 mesiacov od nadobudnutia právoplatnosti povolenia.

Vyvolávacia cena za frekvenčný blok bola 550 €

Predmetom každého z týchto výberových konaní boli tri frekvenčné bloky, každý so šírkou 14 MHz. Účastník výberového konania sa mohol uchádzať o ľubovoľný počet frekvenčných blokov. Výberová komisia vyhodnotila, či predložené ponuky spĺňajú požiadavky uvedené vo výzve na predkladanie ponúk. Všetci účastníci výberového konania splnili požiadavky uvedené vo výzve a RÚ ich pozval do elektronickej aukcie. Jediným hodnotiacim kritériom bola ponúknutá výška jednorazovej úhrady za pridelenie frekvencií. RÚ stanovil najnižšie podanie za ponúkané frekvenčné bloky, ktoré boli predmetom výberového konania. Najnižšie podanie bolo vyvolávacou cenou, ktorá predstavovala pre každý ponúkaný frekvenčný blok hodnotu 550 €.

Náš tip
Pokrytie 4G sieťou na Slovensku rastie, Telekom rozširuje aj 4G+

Frekvencie z pásma 10 GHz sú určené na zriadenie a prevádzkovanie verejnej bezdrôtovej prístupovej elektronickej komunikačnej siete za účelom poskytovania elektronických komunikačných služieb koncovým užívateľom.

16.5.2018
Zdroj: tlačová správa

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+