MojAndroid

Zaujímavých slovenských Android hier nie je v obchode Google Play veľké množstvo. A slovenských Android hier, ktoré vás môžu aj niečo priučiť, je ešte menej. Slovenský developer Sekip Games, vlastným menom Peter Sekera, sa rozhodol potešiť novou hrou ľudí, ktorí majú v obľube slovenské historické pamiatky. Jeho hra nesie názov Slovakia Up a človeka dokáže zabaviť aj poučiť. Na druhej strane má aj nejaké zápory.

Samotná hra je postavená na Unity engine. Má jednoduchú minimalistickú grafiku, ale trochu neprehľadné menu. Podstatou hry je poskladať maketu historickej veže do čo najvyššej výšky. Jednotlivé panely veže sa pohybujú z jednej strany na druhú a vašou úlohou je ťuknutím na obrazovku v správny moment umiestniť panel tak, aby neprečnieval cez predošlý. O prečnievajúcu časť sa skráti nasledujúci panel, čím budete mať sťaženú úlohu. V momente, keď netrafíte panel na panel, hra končí. Čím vyššiu vežu postavíte, tým získate viac minci. Za tie si môžete odblokovať ďalšiu historickú pamiatku. Historické pamiatky si môžete odblokovať aj in-app platbami. Pýtať si za každú historickú pamiatku 1,19 Eur je ale na slovenské pomery trochu pridrahé. Pri každej historickej pamiatke si môžte následne spustiť vedomostný kvíz. Bohužiaľ sa na konci kvízu dozviete len koľko odpovedí bolo nesprávnych. Posledným nedostatkom hry je tiež pomerne veľké množstvo reklamy.

Verzia: 1.0.0
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.0.0
Aktuálna cena: Zdarma

9.2.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+