MojAndroid

Súčasný generálny riaditeľ spoločností T-Mobile Czech Republic a Slovak Telekom Milan Vašina (1969) sa rozhodol ukončiť svoje pôsobenie v skupine Deutsche Telekom a požiadal predstavenstvo o uvoľnenie z funkcie k 1. októbru 2018. V rovnaký deň nastúpi na pozíciu generálneho riaditeľa José Perdomo Lorenzo (1971). Členom predstavenstva oboch spoločností sa stane už 1. júla 2018. Prechodné obdobie medzi týmito dvoma dátumami využije pre zoznámenie sa s agendou predtým ako prevezme povinnosti generálneho riaditeľa.

Milan Vašina

Bolo to nesmierne zaujímavých 21 rokov, ale cítim, že je čas urobiť zásadnú zmenu a podať pomyselnú štafetu ďalej. Som vďačný za to, že som mohol byť pri rozvoji takého dôležitého i dynamického odboru a mohol sa aktívne podieľať na uvádzaní nových vecí.

Milan Vašina

Milan Vašina začínal v roku 1997 v Paegase, neskôr T-Mobile. V roku 2002 nastúpil do T-Mobile Slovakia ako riaditeľ marketingu a v roku 2007 sa stal generálnym riaditeľom spoločnosti. V roku 2011 sa vrátil do T-Mobile Czech Republic ako generálny riaditeľ a od roku 2016 je zodpovedný za vedenie T-Mobile CZ i Slovak Telekomu. V oboch spoločnostiach stavil Vašina na firemnú kultúru založenú na spolupráci, zodpovednosti a líderstve. Na oboch trhoch sa spoločnostiam darí uvádzať inovácie (napríklad štart Chytrého auta v ČR, SmartHome na Slovensku, VoLTE, VoWiFi a aktívnym zapájaním sa do testov 5G). Obe firmy kontinuálne dosahujú výborné finančné výsledky a ich spoluprácou boli dosiahnuté významné synergie v biznise. Počas pôsobenia Milana Vašinu posilnil T-Mobile CZ svoju pozíciu mobilnej jednotky a akvizíciou T-Systems a GTS naštartoval úspešnú cestu k integrovanému operátorovi.

Milan bol hlavnou silou pre úspešné prepájanie českého a slovenského biznisu. Hoci som s ním pracoval iba 18 mesiacov, osobne som čerpal z jeho priamočiarosti uvažovania a inšpiratívneho líderstva. Želám mu len to najlepšie v ďalšej kariére.“ Zároveň dodáva: „Rád by som privítal Josého v našej spoločnosti. José je medzinárodný manažér s bohatými skúsenosťami naprieč mnohými odvetviami a hlbokou znalosťou telco biznisu. Posledné štyri roky sa podieľal na úspešnom obrate Tigo Paraguay na pozícii generálneho riaditeľa. José bude ďalej podporovať našu stratégiu založenú na princípoch Convergence, Digitization and Growth Mindset v našom prepojenom českom a slovenskom biznise. Teším sa na spoluprácu s ním.

Srini Gopalan, člen predstavenstva Deutsche Telekom pre Európu

José Perdomo Lorenzo

Som veľmi rád, že sa stanem súčasťou skupiny Deutsche Telekom, lídra v biznise a trendsettera v dynamickej telco oblasti. Vždy som obdivoval značku, stratégiu a výsledky oboch pobočiek Deutsche Telekomu na českom i slovenskom trhu. Svoju snahu by som rád nasmeroval na podporu spoločností v dosahovaní ďalšieho udržateľného rastu i transformácie.

José Perdomo Lorenzo

José Perdomo Lorenzo je skúsený manažér s viac ako 20-ročnou praxou a výborným telco a komerčným zázemím. Promoval ako letecký inžinier v Madride a pracoval v Boeing USA do roku 2000. Vrátil sa do Španielska, aby posilnil McKinsey & Company tím ako konzultant manažmentu a zameral sa na telco priemysel v Európe. V roku 2006 prestúpil do Telefónica Spain a v roku 2008 sa stal viceprezidentom pre rezidenčný segment v Telefónica O2 v Českej republike. Neskôr pracoval v Telefónica Digital, v globálnom tíme zodpovedal za nové digitálne služby. V roku 2014 nastúpil do Millicom Group (telekomunikačnej skupiny s výnosmi okolo 6 miliárd USD a s viac ako 18 tisíc zamestnancami) a prevzal súčasnú pozíciu generálneho riaditeľa Tigo Paraguay, trhového lídra a konvergentného telekomunikačného operátora.

3.6.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+