MojAndroid

Konferencia Slovak Retail Summit, s najdlhšou tradíciou, so zameraním na obchod sa bude už po 23. krát konať v Bratislave. O témach, ktoré budú dominovať na konferencii, sme sa rozprávali s Ing. Bohumilou Tauchmannovou, riaditeľkou spoločnosti INCOMA Slovakia.

V apríli sa môže odborná verejnosť tešiť na tradičné stretnutie obchodníkov na Slovensku, ktoré tento rok prichádza s odvážnou témou. Podtitulom konferencie je: „Obchod na ceste k virtuálnej realite“. Vizionár a Keynote Speaker konferencie, Peter Staněk, svojím nezameniteľným rukopisom nepochybne predstaví účastníkom budúcnosť spoločnosti 5.0, svet umelej inteligencie a obchod budúcnosti.

Prečo ste sa rozhodli postaviť konferenciu na tejto téme?
Bohumila Tauchmannová: Virtuálna realita, digitalizácia, automatizácia, využívanie moderných technológií a decentralizovaný svet blockchainu, aj to je svet budúcnosti obchodu. Mnohé vízie z minulosti sú už realitou súčasnosti, preto by sme chceli nazrieť do budúcnosti komplexne a zblízka. V rámci prezentácií chceme prepojiť poučenie z minulosti, aktuálnosť súčasnosti a víziu budúcnosti. Len pripraveným praje šťastie a na konkurenciu nie je iný recept, ako byť pripravený.

Predsa len, nie je to odvaha prísť s takouto futuristickou témou?
Bohumila Tauchmannová: Áno, veď pokrok je o odvahe. Avšak je to téma, ktorej sa treba systematicky venovať, pretože je to cesta budúcnosti. Ideme do určitého rizika, či sú dosť odvážni aj naši slovenskí obchodníci, výrobcovia a dodávatelia, no my veríme, že sú. Nemôžeme pozerať len na ekonomické ukazovatele konferencie, ale práve na prínos a pridanú hodnotu obsahu konferencie pre podnikateľskú verejnosť. Nové vízie podnikania v budúcnosti sú najdôležitejšou hodnotou tejto formy vzdelávania.

Spomenuli ste svet blockchain technológií. Na Slovensku ešte neprebádané vody.
Bohumila Tauchmannová: Súhlasím. O téme blockchain technológií sa síce veľa hovorí, no nie každý vie, čo je podstatou blockchain technológií a kryptomien práve vo svete obchodu a jeho prepojenia s dodávateľmi a spotrebiteľmi. Aké benefity poskytujú, aké riziká sú s nimi spojené. Ja vidím v nich ako najväčší benefit práve decentralizáciu, ktorú prinášajú.

Môžete načrtnúť hlavné posolstvo konferencie Slovak Retail Summit 2019?
Bohumila Tauchmannová: Podnikatelia musia byť v dnešnej dobe silnej konkurencie, neúprosných zákonov trhu a štátnej regulácie dostatočne pripravení. Vedieť pružne zareagovať na potreby a želania spotrebiteľa v rytme doby, je konkurenčnou výhodou.

5.3.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+