MojAndroid

Spoločnosť Slovak Lines spúšťa na linke Bratislava – Viedeň bezkontaktné platby kartou alebo mobilom. V autobusoch dopravcu pribudli nové POS terminály, ktoré umožnia bezhotovostný nákup cestovných lístkov. Novinka je spoločným projektom, ktorý vznikol v spolupráci spoločností ČSOB, TransData a MasterCard.

Nové terminály sú umiestnené v autobusoch premávajúcich na linke smerujúcej na letisko Schwechat a do Viedne z autobusovej stanice Mlynské nivy. Cestujúci môžu platiť kartami MasterCard, VISA a Diners Club International.

Pozitívny vzťah cestujúcich k verejnej doprave dokážeme budovať práve službami, ktoré zjednodušujú či spríjemňujú cestovanie. Platby kartou výborne dopĺňajú naše už existujúce inovácie. Veľkú výhodu vidíme práve v použití bežnej bankovej karty, ktorú už človek vlastní. Pri platbe v autobuse tak nepotrebuje žiadnu inú kartu alebo hotovosť. Toto je na Slovensku možné po prvýkrát,” uvádza generálny riaditeľ Slovak Lines Peter Sádovský.

ČSOB spolu s partnermi úspešne rozširuje riešenie pre platby v doprave v Českej republike a Slovensko je prirodzene ďalším trhom, na ktorom chce banka pôsobiť.

“Na Slovensku ide o vôbec prvé riešenie tohto druhu a sme radi, že má aj medzinárodný presah, pretože začíname práve na linke Bratislava – Viedeň. Veríme, že spolupráca bude naďalej pokračovať a podarí sa nám terminály rozšíriť aj na ďalšie linky,”, hovorí Ján Klepiš, manažér Rozvoja obchodu s tretímistranami ČSOB, Česká republika.

Na zavedení bezkontaktných platieb sa podieľala aj spoločnosť TransData, slovenský poskytovateľ moderných riadiacich systémov vo verejnej doprave. Tá plánuje podobné riešenie spustiť aj pre cestujúcich v mestskej hromadnej doprave alebo prostredníctvom mobilnej aplikácie Ubian.

Autobusy Slovak Lines okrem inovatívneho riešenia platieb za cestovné lístky ponúkajú svojim zákazníkom aj internetové pripojenie cez WiFi, zabudované obrazovky s filmami a hudbou, či vlastnú aplikáciu, cez ktorú je možné vyhľadať autobusové spojenie na letisko Schwechat či do Viedne. Cena lístka zahŕňa aj občerstvenie, dennú tlač a časopisy, pričom cestovať sa dá už od 1 eura

3.5.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+