MojAndroid

„Pozri, žiadne ruky,“ povedal Steve Mahan, ktorý je oficiálne slepcom, keď cestoval vo vlastnom „samojazdiacom“ aute od spoločnosti Google. „Bez rúk, bez nôh. To je jedna z najlepších jázd, aké som kedy zažil.“

Už v roku 2010 spoločnosť Google oznámila, že sa chystá vytvoriť projekt auta, ktoré by dokázalo jazdiť úplne samo a jazda s ním by bola zábavnejšia, bezpečnejšia a efektívnejšia. Teraz Google prichádza s prototypom auta, ktoré je tejto jazdy schopné. Po niekoľkých rokoch testov a viac ako 200 000 počítačom ovládaných kilometroch.

V ukážke vám prinášame video, kde je zobrazená experimentálna jazda v trojminútovom zostrihu, kde hlavnou postavou je slepec Steve Mahan, ktorý sa preváža krajinou na mieste vodiča bez toho, aby musel urobiť čo i len najmenší podnet k tomu, aby riadil auto.

„Áno, tento test bol legálny,“ povedal zástupca Google vo svojom vyhlásení. „Všetko bolo vykonané na základe starostlivo vyberaného kurzu a video vzniklo v spolupráci s miestnym policajným oddelením. V sedadle spolujazdca bol jeden z našich odborníkov, pre prípad, že by bolo potrebné auto zastaviť.“

Budúcnosť je teda jasná, v Nevade už schválili prevádzku takýto samostatne jazdiacich a zarábajúcich „taxíkov“. Môže sa teda čoskoro stať, že podobné autá budeme stretávať po našich uliciach čoraz častejšie.

Zdroj: Google +

31.3.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+