MojAndroid

Za sebou máme ďalší horúci týždeň. Ortuť na teplomeroch sa pravidelne vyšplhala na úroveň nad 30 stupňov. Mnohých takéto počasie teší, mnohí sa sťažujú. Najväčším problémom je v takomto teple spať. Avšak teraz to vyzerá tak, že budúci týždeň takýto horúci nebude. V predchádzajúcom článku sme sa venovali tomu, ako vám môžu smartfóny pomôcť s horúčavami.

Cez víkend nás schladí dážď a s ním očakávame aj silné búrky SHMÚ už vydal aj varovania pred búrkami, v niektorých oblastiach dokonca až tretieho stupňa. O divadlo na oblohe zdá sa bude postarané. Chcete vedieť kde sa momentálne búrka nachádza, aká je silná a kam smeruje? Možno vám pomôže jedna z týchto aplikácií.

S aplikáciou vždy aktuálny prehľad

Asi najznámejším nástrojom na sledovanie búrok je Blitzortung. Ponúka jednoduché webové rozhranie, v ktorom si naklikáte oblasť, v ktorej sa nachádzate. Na stránke ihneď vidíte aktuálne búrky, dokonca presne viete, kam a kedy udrel blesk. Dáta sú real-time, takže naživo. oneskorenie je zväčša do nejakých 5 sekúnd. Podľa tohto dokážete veľmi jednoducho zistiť či k vám prichádza búrka, či je silná, odkiaľ ide a potobne.

Verzia: 1.5.20
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.5.20
Aktuálna cena: Zdarma

Blitzortung má aj svoju Android aplikáciu, ktorá zvládne všetko, čo webová verzia. Navyše sú tu ešte pridané aj upozornenia. V praxi to znamená, že vy si nastavíte miesto, kde sa nachádzate a následne si zvolíte vzdialenosť búrky, pri ktorej chcete byť informovaní. Ak napríklad blesk udrie 60 kilometrov od vás, aplikácia vás na to ihneď upozorní.

Veľmi podobnou aplikáciou je aj LIghtningMaps. Funguje prakticky rovnako, na mape presne vidíte, kedy a kde sa nachádza búrka a tiež viete, kam približne smeruje. Opäť sa môžete spoľahnúť na jednoduché webové rozhranie, avšak v tomto prípade aplikácia dostupná nie je.

lightningmaps
Lightningmaps

Radarové informácie

S búrkami samozrejme prichádza aj dážď. No a aplikácií, ktoré obsahujú radar, ne neúrekom. Nie všetky sú však rovnako kvalitné. Vyzdvihli by sme napríklad SHMUapp, prípadne slovenskú Imeteo.

Radary sú veľmi užitočné. V aplikácii síce vidíte, aká je pravdepodobnosť dažďa či búrok, no radar vám dokáže poskytnúť najaktuálnejšie informácie o ich postupe. Vy tak jednoducho na displeji smartfónu vidíte, kde aktuálne prší a či príde dážď aj k vám. Na základe toho sa viete obliecť, prípadne pripraviť na možnú zmenu počasia.

Náš tip
Najlepšie Android aplikácie na počasie | Tipy redakcie

26.7.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+