MojAndroid

Lietajúce drony sú takmer takým fenoménom súčasnosti, ako fotografie selfie. Nárast počtu dronov u bežných ľudí znamená aj zvýšené bezpečnostné opatrenia proti čomukoľvek, čo by tieto drony mohli spôsobiť. Tie najčastejšie obavy sa spájajú s narúšaním súkromia, a tak sa nemôžeme čudovať, že vznikajú aj bezpečnostné systémy na boj proti dronom. Jedným takým je aj SkyWall 100, čo je v skutočnosti pancierová päsť vystreľujúca sieť, do ktorej sa dron zachytí.

skywall 100 bazuka

Zariadenie je výtvorom spoločnosti OpenWorks Engineering a ak by vám jednoduchý popis fungovania dostatočne nepripomínal akčné vojenské filmy, máme aj ďalšie detaily. Pancierová päsť totiž používa inteligentný systém, ktorý identifikuje drona a vypočíta vzor letu siete na základe jeho vzdialenosti a pohybu. Vďaka tomu má strelec jednoduchšiu úlohu pri zameriavaní a má väčšiu istotu, že zasiahne svoj cieľ. SkyWall 100 takto zostrelí drona na vzdialenosť 100 metrov, no spoločnosť má v arzenáli aj ďalšie zariadenia. SkyWall 200 je podobné ostreľovacie zariadenie, no toto je už umiestnené na podstavci a drona zostrelí na ešte väčšiu vzdialenosť. SkyWall 300 je už zariadenie určené na permanentné umiestnenie na jedno miesto a strelcom umožňuje ovládanie na diaľku.

Drony zatiaľ nepreukazujú veľké nebezpečenstvo pre bežných ľudí, no ak by sa tak stalo, aspoň máme istotu, že existuje aj účinná ochrana proti týmto lietajúcim votrelcom. Toto konkrétne zariadenie pritom nie je násilné a sieť sa zamotá do rotorov drona, no na zem ho dopraví veľmi šetrne vďaka padákovému mechanizmu. Vďaka tomu môžete z drona získať ďalšie dôležité informácie o nepriateľovi a pripraviť vhodnú odvetu.

Zdroj: TechCrunch

5.3.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+