MojAndroid

Služba Skype, ktorá patrí k najstarším aplikáciám pre videohovory, oznámila na svojom oficiálnom blogu viacero chystaných vylepšení.

Rýchlejší a s novou plochou pre skupinové videohovory

Aplikácia na desktopoch má byť o 30 % rýchlejšia a čo je ešte zaujímavejšie, tak na platforme Android dokonca až o 2000 % rýchlejšia. Takéto číslo znie až príliš sebavedome, ale podstatne je, že Skype pre Android bude podstatne svižnejší. Veľkou zmenou prejde aj zobrazenie videohovorov s viacerými účastníkmi súčasne.

Call Stage | Foto: Skype.com

Microsoft pomenoval novú plochu pre videohovory ako “the call stage” a ponúkne široké možnosti rozmiestnenia okien jednotlivých účastníkov. Jediným stlačením položky v menu ich budete môcť preorganizovať tak, aby vyhovovala aktuálnym potrebám.

Call Stage | Foto: Skype.com

Mriežka s obrazmi sa bude dynamicky prispôsobovať počtu účastníkov, takže nikto nezostane v malom okienku odstrčený od ostatných. A aj tí, ktorí volajú bez videa, budú mať v mriežke rovnako veľkú dlaždicu, akurát s obrázkom a menom. Rozloženie mriežky pôjde tiež ručne upraviť alebo nastaviť tzv. Speaker view, aby sa zvýraznilo video toho, kto práve hovorí.

Možnosť sekundárneho obrazu smartfónu, pokročilý prekladač a vylepšené pozvánky do chatu

Novou funkciou je tiež  TwinCam.  Ak budete telefonovať napríklad webkamerou na počítači, môžete do hovoru pridať ešte druhý obraz zo smartfónu. Môžete sa tak prezentovať aj z iného uhla, ukázať ostatným okolie, domácich miláčikov alebo deti, bez toho aby ste museli pochodovať s celým notebookom.

TwinCam | Foto: Sykpe.com

Pri komunikácii v cudzom jazyku poteší integrácia nástroja Skype Universal Translator. Ten má v reálnom čase zvládnuť preklad nielen textovej komunikácie, ale dokonca aj hovorovej komunikácie. Microsoft pokročilosť novej funkcie prirovnáva s osobnému translátoru z populárnej série Star Trek.

Skype Universal Translator | Foto: Skype.com

Skype tiež upravil dialóg pre funkciu Meet Now (Zísť sa hneď). Malo by byť tak ešte jednoduchšie prizvať k chatu alebo konferenčnému hovoru používateľa bez registrovaného účtu. Vygenerovaný odkaz s pozvánkou naviac novo obsahuje aj náhľad na to, kto miestnosť založil a kto sa v nej nachádza. Textová konverzácia bude zároveň farebnejšia a s novými emoji ikonkami.

Skype
Skype
Developer: Skype
Price: Free
Náš tip
Logo USB-C kábla a nabíjačky dostalo nový dizajn. Parametre uvidí používateľ ihneď
1.10.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+