MojAndroid

Pri chatovaní s kolegom alebo so známym sa určite vyskytne chvíľa, keď s nimi chcete zdieľať veľké súbory uložené vo vašom cloude. V takom prípade musíte otvoriť svoju cloudovú službu, vyhľadať daný súbor, skopírovať odkaz naň a “prepínať” sa medzi cloudom a službou na chatovanie. Ak však používate Skype aj OneDrive, tento proces bude od teraz uľahčený, obzvlášť od vtedy, čo obe služby vlastní spoločnosť Microsoft. Skype dostáva integráciu OneDrive, takže zdieľanie súborov a spolupráca by mali byť bezproblémové.

Jedinou podmienkou je mať jedno Microsoft konto pre Skype aj pre OneDrive

Microsoft konto, ktoré sa používa na prihlasovanie do Skype musí byť to isté, ktoré sa používa na prihlásenie do OneDrive (na to, aby integrácia fungovala korektne). Keď si budete s niekým písať na Skype, stačí kliknúť na tlačídlo “+” a pomocou neho vybrať možnosť OneDrive. Odtiaľ vyberiete súbor, ktorý chcete poslať, označíte ho a pomocou “Send” možnosti bude súbor zdieľaný v spoločnom chate.

Takáto možnosť určite uľahčí zdieľanie Office dokumentov, PDF súborov, veľkých obrázkov, a pod. OneDrive podporuje vyše 300 typov súborov. Ak človek, s ktorým je používateľ v kontakte, má v svojom smartfóne nainštalovaný OneDrive, zdieľaný súbor sa mu otvorí priamo tam. Ak nemá nainštalovaný OneDrive, otvorí sa webová stránka OneDrive. Ak je daný človek na desktope, súbor sa otvorí v prehliadači.

Aktualizácia by sa mala postupne rozšíriť všetkým Skype používateľom. Môžete skontrolovať, či máte najnovšiu verziu a ak nie, stačí len počkať na aktualizáciu.

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+