MojAndroid

V obchode Play sa v alfa verzii objavila aplikácia od vývojárského tímu Skype. Volá sa Skype Mingo, avšak po nainštalovaní ostáva len názov Mingo, čo by mohlo byť finálne pomenovanie tohto produktu. Nie je ale isté, či aplikácia v budúcnosti nahradí starý Skype alebo bude len doplnkom tejto známej služby od Microsoftu.

Hneď prvé, čo si po nainštalovaní všimnete, je ikona aplikácie, ktorá je totožná s tou od Skype, avšak písmeno “S” nahradilo “M”. Po spustení už môžete očakávať veľmi známy modro-biely dizajn. V Mingo sa v kolónke Nedávne zobrazujú okrem volaní aj textové správy. Nedávne volania vám ukážu hovory zo Skype, Mingo, ale aj priamo z vášho mobilu. Zoznam kontaktov neprešiel výraznou zmenou, pribudla len možnosť poslať SMS ľuďom, ktorých si ani nemusíte pridávať do priateľov. Mingo vám teda poslúži aj ako náhrada aplikácie pre SMS správy.

Skype Mingo

SMS správy nie sú ale plne integrované, keďže sú oddelené od správ odoslaných cez Skype alebo Mingo. Ak je váš priateľ offline a vy mu pošlete správu, Mingo ju nezašle priamo ako SMS správu. Ďalšou funkciou, ktorá bude čoskoro dostupná, je Dubbed SMS relay. Táto funkcia vám umožní čítať SMS priamo z vášho Windows 10 počítača. Nie je to úplne nová funkcia, keďže Windows 10 Mobile smartfóny toto už nejakú dobu umožňujú. Microsoft však sľuboval podporu aj pre Skype na Android platforme a zdá sa, že v Mingo ju bude testovať pred oficiálnym vydaním.

Skype Mingo

Skype Mingo je zatiaľ v alfa verzii a na Slovensku si ju v súčasnosti nevyskúšame. O dostupnosti vás budeme informovať. Ak ste ale nedočkaví, tak nové informácie ohľadom dostupnosti môžete sledovať cez odkaz nižšie.

Verzia: 1.42.0.30511-release
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.42.0.30511-release
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: PhoneArena

17.12.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+