MojAndroid
Milan Menšík 13.11.2017

Aplikácia Skype od spoločnosti Microsoft prešla v nedávnom období rozsiahlou zmenou po dizajnovej aj funkčnej stránke a veľa používateľov tieto zmeny kritizovalo. Skype Lite sa bude snažiť zjemniť kritiku jednoduchším pojatím odkazujúcim na staršie verzie.

Plnohodnotná aplikácia Skype pre nedávnom začala ponúkať nový dizajn s rôznymi animovanými témami, rôzne možnosti zvukov a smajlíkov v chatoch, ale hlavne funkciu snapchatu. Teda, že môžete odfotiť nejakú situáciu, odoslať ju priateľom a pokiaľ ju nestihnú zachytiť, tak sa zmaže. Skype Lite, ktoré bolo doteraz dostupné v nestabilnej verzii pre Indiu, sa vracia k jednoduchosti pôvodného Skype programu. Na výber máte len z dvoch tém – bielej a čiernej.

Rozhranie je rozdelené na Calls, Chats a Discover. Calls ako názov napovedá slúži k volaniam respektíve videohovorom. V Chats si klasicky píšete s priateľmi, máte k dispozícii online históriu, možnosť pozvať ich do skupinového chatu alebo poslať SMS. V tomto prípade ale Skype Lite nahradí vašu predinštalovanú aplikáciu na SMSky v telefóne. Discover združuje a odhaľuje známych botov na sieti Skype. V bočnom paneli vidíte prenesené dáta cez mobilnú a wi-fi sieť. Môžte si taktiež upraviť profil, dobiť kredit na Skype účte alebo v nastaveniach vybrať profily, ktoré vám ušetria megabajty v dátovom balíčku. Pokiaľ vás teda zmeny v plnohodnotnom Skype sklamali, lite verzia by to mohla napraviť.

Verzia: 1.42.0.30511-release
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.42.0.30511-release
Aktuálna cena: Zdarma

zdroj: WindowsCentral

13.11.2017
 • Pouzivam ju odzaciatku.

  • Fyi de Will

   mňa nejak prvá verzia lite neoslovila, tak som ju odinštaloval, ale musím sa na ňu pozrieť znovu.

   • Jop, prva verzia nebola nic moc. Ale odvtedy je uz mnozstvo novych verzii, vylepseni a stability. Ved skus. Jaj som spokojny. Akurat na tablet ju musim tahat vzdy z apkmirror lebo tablet, lite verziu zatial nepodporuje :)

 • revertron

  Na čo je Skype keď mame Telegram?

  • Fyi de Will

   a všetci máme telegram? čo bolo skôr?

  • SimSon

   Naco Telegrtam, ked mame Signal?

Používateľské recenzie
Fotománia

+