MojAndroid

Ak patríte medzi majiteľov novších zariadení od LG, možno ste sa stretli s problémami pri ROOT-ovaní týchto zariadení. Tieto problémy sa prehĺbili najmä s príchodom nového systému Android 5.0 Lollipop, ktorý bol postupne uvoľňovaný na niektoré zariadenia kórejskej spoločnosti. Zdá sa ale, že teraz existuje konečne spôsob, akým získať práva ROOT aj na tých modeloch od LG, kde to doteraz bolo veľmi problematické. Týka sa to aj obľúbenej vlajkovej lode LG G3, no rovnaký spôsob je možné aplikovať aj na ďalšie modely, vrátane LG G2, LG G Pro 2, LG F60, LG L90 či LG Tribute. Platí to pritom pre modely so systémom Lollipop, ale aj Android KitKat.

Tento nový skript bol vyvinutý užívateľom ‘avicohh’ na portáli XDA. Skript spraví v podstate všetko za vás. Musíte sa ale uistiť, že máte nainštalované ADB ovládače a ovládače od LG. Následne pripojíte svoje zariadenie k počítaču, pričom tento proces funguje iba na počítačoch so systémom Windows. Ak pôjde všetko podľa plánov, jednoducho by ste mali spustiť skript, nechať ho vykonať všetky kroky a výsledkom by malo byť zariadenie s plnými ROOT právami.

Recenzia LG G3

Tento jednoduchý proces by tak mal rýchlo a ľahko odstrániť problémy, ktoré mali v poslednom čase užívatelia so zariadeniami od LG. Samozrejme, ak sa na túto cestu odhodláte, nezabudnite si obsah svojho smartfónu pred tým zálohovať. Všetky kroky tiež robíte na vlastné riziko, takže si postup najskôr dokonale naštudujte, aby ste náhodou nedopatrením nepoškodili svoje zariadenie. Detailný postup spolu s ďalšími informáciami nájdete na fóre XDA.

Zdroj: XDA via Android Community

26.3.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+