MojAndroid

Aktualizované:

Post so súťažou je už z podvodnej stránky stiahnutý, no stránka stále existuje. Je pravdepodobné, že v najbližšom čase pribudnú ďalšie súťaže.

Na sociálnej sieti Facebook sa objavila ďalšia falošná súťaž, tentokrát od podvodníkov vydávajúcich sa za spoločnosť Škoda Slovensko.

Podvodný príspevok tvrdí, že spoločnosť sa rozhodla rozdať tri autá zadarmo v snahe propagovať svoj nový automobil. To, o aký model ide, však už stránka neuvádza. Nejasné sú aj inštrukcie k samotnej súťaži, v príspevku nie je uvedené, ako je možné zapojiť sa do súťaže o tieto tri autá alebo aké sú podmienky. Príspevok len vyzýva používateľov zanechať v komentári svoje meno, čím získajú šancu vyhrať bezplatný darček do auta.

Falošná stránka spoločnosti Škoda vznikla len necelý deň dozadu

Už len na základe rýchleho prezretia stránky je jasné, že nejde o oficiálny profil spoločnosti Škoda. Stránka vznikla len necelý deň dozadu a okrem vyššie spomenutého príspevku nemá žiadne iné. Taktiež ju sleduje len veľmi málo používateľov a nemá vyplnené základné údaje v profile, ako odkaz na webovú stránku, popis či kontaktné údaje.

Na druhú stranu skutočná stránka spoločnosti má takmer 100 tisíc sledovateľov, bohaté portfólio rôznorodých príspevkov a pri názve navyše aj modrý odznak, ktorý informuje, že ide o stránku overenú Facebookom.

Príspevok nepredstavuje pre vás alebo vaše údaje a peniaze hrozbu, stránke sa však v budúcnosti vyhýbajte

Súťaž síce na prvý pohľad nevyzerá nebezpečne, podvodníci v príspevku neodkazujú na svoj web ani od používateľov nežiadajú osobné údaje, je však otázne, či neplánujú vo vytváraní podvodných príspevkov pokračovať. Ak sa k vám tento príspevok dostal, určite naň nereagujte. Môžete ho však nahlásiť prostredníctvom možnosti Získať podporu alebo nahlásiť príspevok, ktorú nájdete skrytú za tromi bodkami v pravom hornom rohu príspevku.

Náš tip
Pozor! Na tento email neklikajte, môžete prísť o peniaze

27.9.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+