MojAndroid

LG pracuje na svojom prvom skladacom smartfóne. Zatiaľ máme k dispozícii len jeho patent, to vyzerá prinajmenšom zaujímavo. Kórejský výrobca patrí už dlhoročne medzi najväčších výrobcov OLED displejov a svoje ohybné displeje už niekoľkokrát svetu ukázal. Avšak doteraz sa nedostali do žiadneho smartfónu. Na nový patent skladacieho smartfónu od LG upozornil web LetsGoDigital.

LG sa so svojou novinkou pridá k ďalším dvom veľkým výrobcom, ktorí svoje skladacie smartfóny už stihli predstaviť. Ide o Samsung Galaxy Fold a Huawei Mate X. Cena týchto noviniek nebude určite nízka a v prípade, že LG tiež predstaví svoju novinku, môžeme tiež očakávať poriadne mastnú sumu.

Úplne prvým skladacím smartfónom je zariadenie od pre nás neznámeho výrobcu, model Royole FlexPai. Na nový patent skladacieho smartfónu od LG upozornil web LetsGoDigital.

skladaci smartfon lg patent

Až dvojnásobne prehnutie smartfónu

Nový patent od LG počíta s dvoma displejmi. Jedným klasickým externým a jedným ohybným vnútorným. Podobné riešenie ponúka Samsung Galaxy Fold, no v tomto prípade sa zariadenie dokáže ohnúť až v dvoch častiach. Výrobca toto “otváranie” označuje ako Z-FOLD TYPE.

skladaci smartfon lg sa sklada z troch casti

Zatiaľ čo pro Samsungu zostáva externý displej na zadnej strane, v prípade LG si ho môžete vyklopiť vedľa rozloženého ohybného displeja. Praktickosť takého riešenia by ukázal až reálny produkt. Na zadnej strane sa ešte nachádza duálny fotoaparát, ale pri uvedení na trh môže mať viac snímačov. Či tento patent LG skutočne zrealizuje, ukáže až čas.

Na skladacie smartfóny sme určite zvedaví, mať možnosť držať v ruke tablet, ktorý ponúka rozmery ako klasický smartfón, môže byť veľmi zaujímavé.

Náš tip
Skladací Xiaomi Mi Fold na novom krátkom videu

13.8.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+