MojAndroid

Hoci sa teraz všetko na poli skladacích smartfónov točí okolo riešení, ktoré priniesli Huawei a Samsung, na trhu sú aj iní hráči. Navyše, títo dvaja giganti neboli prví, ktorí ponúkli riešenie skladacieho smartfónu. Ešte v roku 2018 s ním totiž prišla spoločnosť Royole a zariadenie dostalo označenie FlexPai. Avšak jednalo sa skôr o gýčové zariadenie, ktorého používanie by sme si len veľmi ťažko vedeli predstaviť.

Royole FlexPai: Prvý skladací smartfón

Až Samsung s Huaweiom prišli s plnohodnotným a hlavne praktickým riešením skladacieho smartfónu. Aj keď na to idú úplne inak. Do boja sa pridalo viacero výrobcov smartfónov a teraz práce na skladacom smartfóne oznámil aj americký gigant Google.

Stratégiou je počkať na správnu chvíľu

Počas konferencie I/O sme sa dozvedeli, že aj Google plánuje prehovoriť do tohto súboja. Pracuje na prototype bližšie nešpecifikovanej technológii, ktorá prinesie skladací smartfón aj od Googlu. Technológiu už údajne aj testujú, no nič viac o nej zatiaľ nevieme. Google chce s predstavením novinky počkať až dovtedy, pokiaľ to bude nevyhnutné.

Samsung Galaxy Fold a Huawei Mate X

Samsung možno získa benefity z toho, že sa mu podarilo skladací smartfón predstaviť medzi prvými, no všetci vieme, ako to dopadlo. Google chce počkať aj na ohlasy samotných zákazníkov a neplánuje investovať veľa peňazí do vývoja zariadenia, ktoré by nikto nekúpil.

Náš tip
Google Asistent dostane viacero pokročilých funkcií

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+