MojAndroid

Rok 2019 je vo svete mobilných technológii rokom príchodu 5G technológií a hlavne skladacích smartfónov. Momentálne najpredávanejší výrobcovia smartfónov juhokórejský Samsung a čínsky Huawei už predstavili svoje želiezka v ohni. A ďalším v rade by mohla byť americká spoločnosť Google. Jej bizarný patent, ktorý odhalil a previedol do vizuálnej podoby holandský server LetsGoDigital, je ale zatiaľ len hudba budúcnosti.

Už na konferencii Google I/O 2019 americký gigant potvrdil, že si nechal vyrobiť niekoľko prototypov skladacích smartfónov pre interné testovanie. Patent, ktorý si spoločnosť podala na patentovom úrade WIPO (Svetový úrad duševného vlastníctva) 27. júna 2019, sa ale od konkurenčných riešení diametrálne líši.

Možno viac ako 5 displejov

Využíva viacero ohybných displejov, ktoré sú poskladané na sebe vo forme knihy. Na patente je zobrazených len 5 displejov, ale v reále by ich mohlo byť aj viac. Na nich sa môže zobrazovať viac typov obsahu, alebo môže obsah prechádzať z jedného displeja na druhý podobne ako u klasických kníh.

Posledná “stránka” smartfónu by mala ukrývať procesor, pamäť, fotoaparát, batériu a ďalšie dôležité komponenty.  Uviesť také zariadenie na trh bude ale pre Google ťažký oriešok a to nielen z dôvodu, že nieje výrobcom ohybných displejov.

Náš tip
Google Mapy naviedli šoférov v USA do bahnistého terénu, čím vznikla obrovská zápcha
2.7.2019
Zdroj: LetsGoDigital

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+