MojAndroid

Google včera sprístupnil na stiahnutie developerské nástroje (SDK) pre najnovšiu verziu operačného systému Android – 4.2 Jelly Bean. Nové API má poradové číslo 17 a stiahnuť si ho môžete napr. prostredníctvom programu Android SDK Manager. Veľkosť súborov, ktoré sa stiahnu, je 585.2 MB.

Prinášame vám krátke zhrnutie funkcií a vylepšení, ktoré so sebou nová verzia Androidu priniesla.

Výkon

V spolupráci s partnermi sa podarilo presunúť spracovávanie výpočtov Renderscript-u priamo na grafický čip Nexusu 10. Je to prvé zariadenie naprieč všetkými mobilnými platformami, ktoré má takýmto spôsobom zvyšený (grafický) výkon.

Nové spôsoby ako zaujať používateľov

Používatelia teraz môžu umiestniť interaktívne widgety priamo na odblokovaciu obrazovku pre okamžitý prístup k obľúbeným aplikáciám a obsahu. Developeri môžu veľmi jednoducho zmeniť svoje existujúce widgety pre použitie na tejto obrazovke.

Daydream je interaktívny režim šetrenia obrazovky, s ktorým sa môžete stretnúť počasia nabíjania svojho Android zariadenia alebo pri umiestnení do dokovacej stanice či stojana. Developeri môžu vytvárať vlastné interaktívne daydreams, ktoré sa používateľom zobrazia v tomto režime, a môžu zahŕňať akýkoľvek typ obsahu.

Nový spôsob interakcie a zábavy

Android 4.2 prináša podporu pre externé displeje, ktorá presahuje obyčajné zrkadlenie (mirroring) obrazovky. Vaše aplikácie môžu teraz ponúknuť iný obsah pre každý ľubovoľného počtu displejov pripojených k zariadeniu so systémom Android.

Vylepšenia pre niektoré krajiny

Prispôsobenie aplikácií pre jazyky ako arabčina, hebrejčina, či perština, bude opäť jedndoduchšie vďaka pridanej natívnej podpore RTL, vrátane zrkadlenia. Pribudlo tiež niekoľko typov písiem a znakov optimalizovaných pre abecedu v kórejštine, japonštine, indštine, thajčina, arabčine a hebrejčine.

Viac informácií o platforme Android 4.2 nájdete v prehľade novej verzie platformy a v podrobnej dokumentácií API.

Zdroj: Android Developers Blog

14.11.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+