MojAndroid

“Despacitooooo, quiero respirar tu cuello despacito….” – notoricky známa letná rádiovka. Pre niekoho absolútne nenávidená, pre niekoho milovaná. Prečo začínam článok ako na nejakom life-stylovom portáli? Skúsme sa opýtať Siri.

V poslednom čase sa vyskytol prípad “bugu” umelej inteligencie v podobe chyby Siri, ktorá si nesprávne “myslí”, že národnou hymnou Bulharov je práve spomenuté Despacito od Louisa Fonsi a Daddy Yankee.

Nie je úplne jasné, prečo sa to deje, pretože národnou bulharskou hymnou je “Мила Родино” – v latinke “Mila Ridino”, a teda “Drahá vlasť”.

Nahradí Despacito Drahú vlasť?

Ak neveríte, zapnite svoj (alebo najbližsí iPhone v okolí), naštartujte Siri a zistíte, ako sa prepisuje história tým, že hlasový asistent od Applu uprednostňuje Portorikánsky hit pred oficiálnou hymnou.

“Mila Rodino” je odpoveď, ktorú nájdete na Wikipedii, taktiež je to odpoveď, ktorú “vypľuje” Google Assistant, ak sa opýtate úplne rovnakú otázku. Tak odkiaľ potom Siri berie informáciu, že národnou hymnou je najsledovanejšie video na YouTube v histórii?

Možno si myslieť, že to spôsobil nejaký problém pochádzajúci od Bing-u, ktorý bol štandardným vyhľadávacím enginom pre Siri, pokiaľ ho Apple minulý týždeň nevymenil za Google. Už len čakáme na vysvetlenie, čo sa to vlastne stalo.

Pripomeňme si zatiaľ spolu letnú “odrhovačku” :)

Prihláste sa na odber nášho YouTube kanálu MojAndroid.sk

Zdroj: TheVerge

5.10.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+