MojAndroid

Zatiaľ síce platí, že v ľudských vzťahoch roboty nenahradia človeka, no hranice sa posúvajú naďalej. Vývojárka Emma Yann Zhang totiž prichádza so zariadením s názvom Kissenger, ktoré sa pripojí k smartfónu a simuluje bozkávanie. Skladá sa z oválneho silikónu, ktorý obsahuje vysokocitlivé senzory tlaku a zaznamenáva pohyb pier bozkávajúceho človeka (áno, svoje pery musíte pritisnúť na silikón a – bozkávať ho). Človek na druhej strane smartfónu dostáva do rovnakého zariadenia odozvu z vašich pier a silikón mu kopíruje pohyby odosielateľových pier. Takto sa teda môže dvojica “bozkávať” počas videohovoru.

Vývojárka vraví, že zariadenie nie je len o udržiavaní intímnej potreby bozkávania sa dvoch zamilovaných ľudí. Zhang prezentovala Kissenger na konferencii Love and Sex with Robots a podľa nej sa časom ľudia a umelá inetligencia stanú oveľa bližšími na intímnej úrovni. Práve veci ako “Bozkávacie zariadenie” môžu byť veľmi dôležitým stupienkom. Zhang však tiež objasňuje situáciu, že pri tomto experimente sa nepokúša riešiť morálne dilemy, či je eticky prijateľné mať vzťah s robotmi. V rámci výskumu bude tento projekt zbierať dáta a zisťovať, čo sa deje s krvným tlakom a tepom srdca človeka v momente, keď bozkávate Kissenger.

Mimochodom, názov Kissenger vznikol zložením slov Kiss (bozk) a Messenger (odosielateľ správ). Zhang plánuje pokračovať vo výskume na City University London.  Zariadenie sa (ešte) nechystá ešte do radov spotrebiteľov.

Zdroj: gizmodo.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+