MojAndroid

Posledné hodiny uplynulého roka sa naši operátori zapotili. Ako už býva zvykom, práve v týchto časoch dosahujú špičku v esemeskovaní, dátovaní a telefonovaní. V tomto článku prinášame štatistiky nášho najmladšieho a najmenšieho operátora – 4ka.

Štvorkári na prelome rokov volali viac a dlhšie

Ani posledný deň v roku zákazníci 4ky nepustili z mobil ruky. Počas Silvestrovskej noci a skorého Novoročného rána Štvorkári pretelefonovali takmer 2,94 milióna minút hovorov, odoslali viac ako 1,269 milióna SMS a preniesli až 132,8 TB dát.

„Novoročná mobilná prevádzka je veľkým testom odolnosti siete. Maximum hovorov sa uskutočnilo medzi polnocou a jednou hodinou ráno, kedy sme v sieti zaznamenali až 3-násobný nárast volaní oproti priemeru počas silvestrovského dňa, či dokonca 4.8 násobok prevolaných minút v prvú hodinu po polnoci, voči hodine pred polnocou. SMS prevádzka počas prvej hodiny po polnoci bola 5,2-násobná oproti hodinovému priemeru počas silvestrovského dňa.

Aj keď tohtoročná oslava príchodu roka 2021 bola neštandardná, teší nás, že naši zákazníci vložili dôveru do našej siete a svoje zážitky zdieľali  práve cez našu mobilnú sieť 4ka. Zároveň by som im chcel touto cestou popriať všetko len to najlepšie do nového roka a hlavné pevné zdravie.”

Patrik Kollaroci, technický riaditeľ 4ky.

Oproti minulému roku sa objem prevolaných minút zvýšil až o 54 percent. V minulom roku sa počas Silvestra v 4ke predátovalo 100,27 TB, zatiaľ čo v tomto roku sa objem zvýšil až na 132,796 TB. Čo sa týka odchádzajúcich hovorov, priemerná dĺžka bola 134 sekúnd, čo predstavuje nárast o 33,2 % v porovnaní so Silvestrom minulého roka.

Na štatistiky zo Silvestra 2020 sme sa opýtali aj ostatných operátorov. Okrem 4ky sa zatiaľ vyjadril len Orange, ktorý v tomto roku štatistiky nezverejňuje. Vyjadrenia ostatných operátorov doplníme ihneď, ako ich dostaneme.

Náš tip
Kirin 9000 poráža v grafickom výkone Qualcomm Snapdragon 888
5.1.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+