MojAndroid

Niekoľko hodín po tom, čo CEO Applu sprístupnil detaily o snahe vylepšiť bezpečnosť svojich produktov sa objavili podobné informácie, aj so strany Googlu. S príchodom novej verzie Androidu, ktoré doposiaľ poznáme pod označením L sa šifrovanie stane štandardom a bude predvolené už pri prvom spustení. Podľa denníka The Washington Post, ktorý informácie priniesol verejnosti, nie je úplne jasné či sa bude jednať o plné šifrovanie disku, ktoré Google priniesol po prvý krát v roku 2011. Z toho, čo vieme je však jasné, že nikto, ani len samotná spoločnosť údajne nebude môcť získať prístup do takto zabezpečeného zariadenia, pokiaľ nebude poznať štvormiestny PIN kód.

“Android ponúka šifrovanie už viac než tri roky. Kľúče nie sú uložené mimo zariadenia, takže nemôžu byť poskytnuté orgánom činným v trestnom konaní. Súčasťou našej ďalšej Android verzie bude šifrovanie v predvolenom nastavení povolené už po vybalení z krabice, takže nebudete musieť ani len premýšľať o jeho zapnutí,” uviedol hovorca Google pre portál The Verge.

Hoci niektorí ľudia môžu zostať stále skeptickí, predvolené nastavenie šifrovania s najväčšou pravdepodobnosťou znemožní vládnym organizáciám pri zneužití vašich osobných dát. Stále však budú existovať sociálne siete a iné služby, ktoré žijú v online svete.

Rovnako, ako Android, aj spoločnosť Apple vo svojej najnovšej verzii systému iOS 8 šifruje dáta používateľov zariadení tejto značky. Technologické spoločnosti už majú očividne dosť toho, ako sa ich fanúšikovia a priamy zákazníci boja sledovania zo strany vlády.

Náš tip
7 dní s Android L: Prečo ho používať a prečo nie?

Zdroj: TheVergeThe Washington Post

19.9.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+