MojAndroid

V Barcelone dnes oznámil Ericsson a Orange dohodu. Orange si zvolil Ericsson ako referenčného poskytovateľa manažovaných služieb. Do tejto dohody spadá 5 krajín, teda Belgicko, Moldavsko, Rumunsko, Španielsko a Slovensko. Ericsson tak získal do obsluhy asi 30 miliónov klientov.

Zmluva je uzavretá na 5 rokov, počas ktorých má Ericsson poskytnúť plnú podporu a riadenie komplexných prevádzkových služieb. Patrí sem aj prevádzkovanie sietí, riadenie ich výkonnosti, optimalizácia, rozvoj a technická podpora v teréne. Okrem toho má i udržovať a starať sa o náhradné diely pre pevné linky, 2G, 3G i 4G siete.

„Prostredníctvom tejto dohody umožníme Orangeu prinášať služby najvyššej kvality svojim zákazníkom, pričom bude zároveň zvyšovať svoju prevádzkovú efektivitu. Táto dohoda v rámci manažovaných služieb je zásadným krok v našom dlhotrvajúcom vzťahu s Orangeom,“ vraví Jean-Claude Geha, viceprezident a Head of Managed Services v spoločnosti Ericsson.

Ericsson je poskytovateľom manažovaných služieb pre Orange na Slovensku od 1.januára  2015 a k dohode patril aj prechod 60 zamestnancov operátora do Ericssonu.

Zdroj: Tlačová správa

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+