MojAndroid

To, že používatelia pristupujú na internet čoraz častejšie prostredníctvom svojich smartfónov, je už známa vec. Po dlhšom čase zareagoval aj Slovenský hydrometeorologický ústav, ktorý teraz prišiel s novým webom, ktorý je optimalizovaný pre mobilné zariadenia. Informoval o tom na svojom Facebooku.

TIP: Za najlepšie slovenské aplikácie môžete hlasovať v ankete 4ka Android Code 2020 a budete zaradení do žrebovania o nový Google Pixel 5, ktorý do súťaže venovala spoločnosť Google.

Nový web SHMÚ má zjednodušiť dostupnosť informácií

SHMÚ verí, že nový web prispeje k zvýšeniu komfortu pri vyhľadávaní informácií a zjednoduší dostupnosť informácií. Domovská stránka shmu.sk/m obsahuje tri základné bloky – počasie, voda a ovzdušie, v ktorých sa nachádzajú ďalšie podkategórie. Orientácia je v porovnaní s klasickým webovým rozhraním podstatne zjednodušená.

Chýbať samozrejme nesmú meteogramy, radary či výstrahy, ktoré patria medzi najobľúbenejšie. Dostanete sa k nim len jedným klikom. Samozrejme, aj tieto časti sú kompletne optimalizované pre mobilné zariadenia, čo sme si a vyskúšali.

Všetky informácie pod palcom

Keď už ste napríklad v podkategórii “Radary” a chcete si pozrieť meteogramy, nemusíte sa vrátiť späť na domovskú obrazovku. V ľavom hornom rohu stačí rozkliknúť ponuku, ktorá prehľadne zobrazí všetky kategórie s podkategóriami. Pohyb po mapách je príjemne plynulý a plynulé je aj zoomovanie. Celkovo hodnotíme novú stránku ako veľmi podarenú. Presne takto by mohla vyzerať aj samostatná aplikácia.

Mobilnú verziu stránky SHMÚ nájdete na adrese www.shmu.sk/m.

Náš tip
Najlepšie Android aplikácie na počasie | Tipy redakcie
Náš tip
Najlepšie Android aplikácie na počasie | Tipy čitateľov
5.11.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+