MojAndroid

Po uvedení inovatívneho spôsobu platby za palivo, ktorý využíva mobilný telefón, prichádzajú spoločnosti Shell a Mastercard s ďalšou novinkou. V Košiciach na Prešovskej ceste a v Bratislave na Popradskej ulici môžu zákazníci platiť prostredníctvom digitálnej peňaženky MasterpassTM by Mastercard® aj za umytie auta.

Náš tip
Na pumpách Shell zaplatíte aj bez toho, aby ste vystúpili z auta. Pomocou aplikácie

Platba mobilom aj za umytie auta

Spoločnosť Shell pokračuje v rozširovaní ponuky moderných technológií pre slovenských vodičov. Tí dnes môžu priamo z auta zaplatiť prostredníctvom digitálnej peňaženky MasterpassTM by Mastercard® v smartfóne alebo tablete aj za autoumyváreň. Nová služba dopĺňa inovatívnu platbu za palivá priamo pri výdajnom stojane, ktorá je od mája 2017 dostupná na väčšine čerpacích staníc Shell.

„Veľmi nás teší, že sa nám opäť podarilo doniesť slovenským zákazníkom technologickú inováciu, ktorá zrýchli a uľahčí naše služby. Veríme, že si možnosť platiť mobilom za umytie auta zákazníci obľúbia. V spolupráci so spoločnosťou Mastercard sa snažíme zvyšovať komfort pri návšteve našich čerpacích staníc a digitálna peňaženka MasterpassTM by Mastercard® v tomto ohľade ponúka bezpečné a technologicky pokročilé riešenie aj pri platbe za umývacie programy,“ komentuje novinku Ján Čapský, riaditeľ siete čerpacích staníc Shell na Slovensku a v Českej republike.

Pri využití tejto rýchlej a pohodlnej formy úhrady vodič z auta iba naskenuje QR kód umiestnený pri vjazde do autoumyvárne a v aplikácii si vyberie umývací program. Hneď po zaplatení dostane vygenerovaný kód, ktorý následne zadá na ovládacom paneli. Pre umytie auta tak zákazníci už nemusia viac navštíviť obchod čerpacej stanice, čo výrazne zjednoduší a zrýchli službu.

„Sme veľmi radi, že sme v spolupráci so spoločnosťou Shell mohli rozšíriť využitie našej digitálnej peňaženky MasterpassTM by Mastercard® o ďalšiu veľmi zaujímavú službu. Užívatelia služby MasterpassTM môžu na čerpacích staniciach Shell pohodlne a rýchle platiť nie len za palivo, ale priamo z auta aj za autoumyváreň,“ hovorí Richard Walitza, viceprezident pre mobilné platby a inovácie Mastercard v Česku, na Slovensku a v Rakúsku.

Jednoduché a komfortné používanie

Aplikáciu je možné stiahnuť ako štandardnú aplikáciu s názvom Masterpass AT, CZ, SK na Google Play pre zariadenia s operačným systémom Android alebo v App Store pre zariadenia s iOS. Potom stačí niekoľko jednoduchých krokov pre nastavenie aplikácie a službu bude možné použiť na väčšine čerpacích staníc Shell na Slovensku (platba za umývanie auta je možná len na uvedených čerpacích staniciach) a tiež u viac ako dvoch tisíc slovenských obchodníkov, v rámci stoviek tisíc internetových obchodov a u šiestich miliónov obchodníkov, umožňujúcich bezkontaktné platby po celom svete.

Nastavenie aplikácie Masterpass pre platby za palivo a služby autoumyvárne na čerpacích staniciach Shell:

1. Najprv je potrebné zaregistrovať platobnú kartu, prípadne vernostnú kartu Shell ClubSmart, aby sa pri transakciách načítali vernostné body.
2. Potom uskutočnite overovaciu transakciu v hodnote 5 centov.
3. Nakoniec v „Nastaveniach“ aplikácie aktivujte položku „Platba na čerpacích staniciach“.

Postup platby za autoumyváreň Shell:

4. Priamo z auta naskenujte QR kód umiestnený pred vjazdom do autoumyvárne.
5. V aplikácii zvoľte vybraný typ umývacieho programu.
6. Vojdite dovnútra autoumyvárne, vystúpte z auta a následne vyjdite von z autoumyvárne.
7. Do ovládacieho panelu autoumyvárne umiestneného pri vjazde zadajte unikátny kód, ktorý sa vygeneruje po schválení transakcie. Platbu môžete následne skontrolovať na elektronickej účtenke v mobile či na tablete.
8. Pri celom umývacom cykle čakajte pri ovládacom paneli.

30.3.2018
Zdroj: tlačová správa

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+