MojAndroid

Aplikáciu Shazam zrejme netreba nijako zvlášť predstavovať. Šikovný nástroj patril svojho času medzi dokonalé demonštrácie toho, čo dokážu smartfóny. Stále ale ide o populárnu aplikáciu s desiatkami miliónov používateľov, a to aj vďaka tomu, že titul je pravidelne aktualizovaný a dopĺňaný o nové funkcie. Najnovším prírastkom k funkcionalite aplikácie je možnosť rozpoznávania skladieb aj na pozadí, tzv. Auto mód.

Táto šikovná funkcia sa postará o to, že skladby bude možné rozpoznávať aj vtedy, keď vy robíte niečo iné. Ide pomerne o zaujímavú novinku, ktorá úplne zmení spôsob, akým aplikáciu využívate. Ak počujete skladbu, o ktorej chcete zistiť viac informácií, jednoducho si otvoríte aplikáciu Shazam, stlačíte tlačidlo Auto a následne sa môžete vrátiť k predchádzajúcej aplikácií, s ktorou ste pracovali a Shazam bude zatiaľ zbierať informácie, ktoré vám ponúkne pri opätovnom návrate do aplikácie.

Doteraz bolo nutné mať aplikáciu otvorenú, čo znamenalo, že ste strácali čas čakaním na rozpoznanie skladby. To už ale teraz neplatí. Spoločnosť tvrdí, že funkcia nie je energeticky náročná, no to sa môže zmeniť, ak ju zabudnete vypnúť a necháte Shazam počúvať okolie aj po tom, ako zariadenie prestanete používať. Ak si ale dáte pozor, novinka vám môže výrazne uľahčiť používanie aplikácie.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: Android Police

17.6.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+