MojAndroid

Aplikácia Shazam je určite jednou z najpopulárnejších hudobných aplikácií na mobilných zariadeniach. Pokiaľ niekto počuje v blízkosti pieseň alebo hudbu a nevie určiť jej názov alebo interpreta, stačí mu zapnúť aplikáciu Shazam a tá s pomocou mikrofónu smartfónu vyhľadá jej názov. Aplikácia dokonca dokáže automatický vyhľadať pieseň na službách ako je YouTube alebo Spotify, kde si ju používateľ môže celú prehrať. Shazam pred časom kúpil americký gigant Apple a našťastie ju naďalej poskytuje aj pre platformu Android. Teraz prichádza aplikácia s novou funkciou, ktorá je paradoxne dostupná len na Android platforme a nie vlastnom operačnom systéme iOS.

Nová funkcia umožňuje zistiť názov prehrávanej hudby priamo v druhej aplikácii bez nutnosti ju opustiť. Hodí sa to napríklad, keď si púšťate na smartfóne nejaký film vo video prehrávači a neviete určiť, aký ma názov pesnička, ktorá v ňom hrá. Stačí mať novú funkciu aktívnu a nad videoprehrávačom uvidíte plávajúcu pop up ikonku. Tu stačí počas hrania pesničky stlačiť a v notifikačnej lište sa vám zobrazí jej názov aj interpret. Z notifikačnej lišty si môžete dokonca pop up ikonku vypnúť, aby neprekážala pri pozeraní filmu.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
12.6.2019
Zdroj: PhoneArena

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+