MojAndroid

Spoločnosť Sharp mieri naozaj vysoko a po predošlých prípravách, spúšťa výrobu displejov s 5 palcovou uhlopriečkou s rozlíšením Full HD, teda 1920 x 1080 bodov. Pri prepočte na hustotu bodov na palec to vychádza až na 443 pixlov.

Displeje by sa mali podľa dostupných informácií objaviť na tabletofónoch, ktoré by mali byť priamou konkurenciou mini iPad. Podľa internetových šumov, spoločnosť HTC pripravuje svoj tabletofón Droid Incredible X s displejom s Full HD rozlíšením.

Dôležitou súčasťou podobných displejov bude samozrejme samotné prevedenie. Jas, vyváženie bielej farby, ostrosť, to všetko bude rozhodovať o tom, či sa displeje s Full HD rozlíšením ujmú. Samozrejme, nezanedbateľnou súčasťou je aj energetická spotreba podobných displejov, ktorá tvorí pri používaní inteligentných mobilných zariadení naozaj podstatnú časť spotreby energie.

Zdroj: Sharp, Androidcentral

2.10.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+