MojAndroid

Nové smartfóny spoločnosti Sharp dokážu natáčať video s neuveriteľnou snímkovacou frekvenciou 2100 fps. Tzv. slow motion video tak dokáže zachytiť skutočne každý menší pohyb a vytvoriť unikátne spomalené  zábery. Samozrejme, smartfóny nedokážu natáčať video s takto vysokou snímkovacou frekvenciou, Sharp k tomu používa trik.

Princíp fungovania takto spomaleného videa je veľmi jednoduchý. Sharp využíva softvér na to, aby doplnil chýbajúce snímky a dosiahol tak snímkovaciu frekvenciu 2100 fps. Kamera tak v skutočnosti v jednej sekunde toľko snímkov nezachytí, namiesto toho ich neskôr vytvorí pomocou softvéru. Snímač smartfónov Aquos Zeta, Aquos Xx a Aquos Serie dokáže natáčať video s rýchlosťou 210 fps pri rozlíšení 854×480 px alebo 120 fps pri Full HD. Duplikovaním 10 snímkov pre každý snímok dosiahne Sharp 2100 fps pri menšom rozlíšení, alebo 1200 fps pri Full HD. Niekoľko ukážok spomaleného videa zachyteného smartfónmi môžete vidieť aj nižšie.

Zdroj: androidauthority

 

27.5.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+