MojAndroid

Približne pred mesiacom si spoločnosť Sharp dala patentovať skladací displej, ktorý sa ohýba vo vertikálnej polohe. V skutočnosti však samotný model vyzerá zaujímavejšie, ako si mnohí mohli myslieť.

Menší unikát

Tento veľmi kompaktný skladací smartfón disponuje 6,18-palcovým AMOLED displejom s rozlíšením 1440 x 3040 pixelov. Nechýba robustnejší výrez v hornej časti displeja. Sharp uvádza, že zariadenie je taktiež dobre stavané. Smartfón je údajne schopný až 300 000 skladacích cyklov, a to bez jedinej ujmi na konštrukcii.

Bez pochýb sa jedná o skutočne skvelo prenosné, praktické zariadenie. Mnohí si určite povedia, že práve toto je ten typ skladacieho smartfónu, aký si predstavujú. Prakticky ide o klasický smartfón s dnes štandardnými rozmermi, avšak disponuje schopnosťou zmenšiť sa na polovičnú veľkosť. V poslednej dobe mnohí výrobcovia ukazujú svetu svoje prototypy ohybných smartfónov, nuž je na cieľovej skupine ľudí, ktorý model sa bude pozdávať najviac.

Ďalšie články k téme:

Náš tip
Už aj Lenovo má svoj patent na skladací smartfón
Náš tip
Samsung možno pracuje na ohybnom smartfóne po vzore Xiaomi
Náš tip
Ohýbací mechanizmus Samsungu Galaxy Fold vydrží viac, ako si viacerí myslia
12.4.2019
Zdroj: GSM Arena

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+