MojAndroid

IGZO je skratka pre indium, gálium, oxid zinku, displej, ktorý vyvíja spoločnosť Sharp spoločne so Semiconductor Energy Laboratory. Tento displej by mohol byť čoskoro použitý pre smartfóny a tablety.

Nový displej IGZO by mohol priniesť niekoľko výhod, ktoré sú medzi displejmi žiadané: vysoké rozlíšenie, nizka spotreba a lepší výkon dotykovej obrazovky.

Displej je postavený na prvkoch ako je indium, zinok, gálium. Kryštalickú štruktúru týchto prvkov nazval Sharp so Semiconductor Energy Laboratory skratkou CAAC. Táto kryštalická štruktúra poskytuje vyšší výkon a viacej vrstiev.

Pozrime sa na porovananie prototypu organického displeja v porovnaní s klasickým LCD:

LCD Organický EL displej
Veľkosť obrazovky: 4,9 / 6,1 palcov 13,5 / 3,4 palcov
Rozlíšenie 720 x 1280/2560 x 1600 3840 x 2160 (QFHD) / 540 x 960
Hustota pixelov 302 ppi / 408 ppi 326 ppi / 326 ppi

Takže na svete je ďalšia patentovaná technológia zobrazovania, ktorej sa dočkáme čoskoro od spoločnosti Sharp. Nový organický displej by sa mal stať priamou konkurenciou práve takým technológiám ako je AMOLED.

Uvidíme, kde sa v technológiách displeja dostaneme, pretože zatiaľ je práve displej, popri všetkých jadrách procesora, aplikáciách a všetkému možnému, najväčším „žrútom“ energie v smartfónoch a tabletoch, ktorý dosahuje až 80 percent spotreby batérie.

Zdroj, foto:  Androidauthority, EETasia.com

6.6.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+