MojAndroid

Sharp pripravuje ďalšiu novinku, ktorá by mohla v budúcnosti výrazne predĺžiť chod inteligentných zariadení. Predstavil totižto 1 palcový displej určený pre prenosné zariadenia na ruku. Nejde však o obyčajný displej aký poznáme napríklad z Motoroly Moto 360 či Galaxy Gear S. Sharp totižto uviedol displej, ktorý ku svojmu fungovaniu nepotrebuje žiadne dodatočné podsvietenie.

Displej Sharpu podporuje v súčasnosti zobrazenie 8 farieb a na rozdiel od iných typov zobrazovacích panelov, tento nepotrebuje žiadne podsvietenie. To nahradila reflektívna vrstva, ktorá dokáže dopadajúce svetlo odraziť a využiť ho ako podsvietenie. Vďaka tomu sa ušetrí veľké množstvo energie, pričom excelentná by mala byť aj čitateľnosť na priamom slnečnom svetle. Čím viac svetla dopadne na displej, tým silnejšie bude svietiť. Jedinou nevýhodou je, že displej nie je čitateľný v noci, čo by však mohlo riešiť dodatočné podsvietenie, ktoré by sa aktivovalo len keď to bude nutné.

20141104sharp

Sharp pri novinke integroval tiež RAM s rýchlym prístupovým časom, ktorú displej používa na zobrazovanie a reprodukovanie statického obrazu, čím sa ušetrí ešte viac drahocennej energie. Kedy sa podobný displej objaví v inteligentných hodinkách zatiaľ nevieme povedať, no Sharp je podľa všetkého odhodlaný dostať túto technológiu medzi bežných ľudí a údajne už rokuje s niektorými výrobcami.

Zdroj: phonearena

4.11.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+