MojAndroid

Písal sa rok 2014, keď spoločnosť Sharp predstavila smartfón Sharp Aquos Crystal. Išlo o skutočne originálne zariadenie, ktoré ponúkalo minimálny rámik z troch strán displeja. Odvtedy sa objavilo niekoľko ďalších konceptov podobných smartfónov, posledným, ktorý spravil rozruch, bol Xiaomi Mi Mix. Teraz sa ale zdá, že na novinke pracuje aj Sharp.

Náš tip
Xiaomi Mi Mix 2 by mal mať displej, ktorý pokryje až 93% prednej strany

Na fotografiách sa totiž objavil nový Sharp Aqous. Pripomenieme, že pôvodný Aquos Crystal bol v skutočnosti zariadením strednej triedy. Displej síce nemal takmer žiadne rámiky z troch strán, ale ponúkal slabšie rozlíšenie a aj ostatná hardvérová výbava bola o čosi horšia.

Zatiaľ nevieme potvrdiť, či sa niečo s novým Sharp Aquos zmení, no predpokladáme, že pôjde o oveľa výkonnejšie zariadenie s lepšími špecifikáciami. Telefón ale zaujme aj svojim dizajnom. Pod displejom totiž na jedinom rámiku nájdeme netradične umiestnené hardvérové tlačidlo domov, ako aj selfie kameru.

Zatiaľ ale nie je zrejmé, či ide o zariadenie, ktoré bude skutočne možné niekde kúpiť, alebo iba o koncept telefónu, ktorý sa možno ani nikdy nedostane do výroby. V každom prípade je zaujímavé, že výrobcovia naďalej pracujú na takýchto zariadeniach. Je pravdepodobné, že Xiaomi Mi Mix nebol posledným smartfónom takmer bez rámikov a čoskoro pribudnú ďalšie.

Zdroj: Gizmo China

28.3.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+