MojAndroid

Téma znečistenia životného prostredia je dnes aktuálnejšia než kedykoľvek predtým. Medzi znečisťovateľov sa radí aj doprava. Aj zo strany európskej komisie je čoraz väčší tlak na to, aby sa doprava stala ekologickejšou a udržateľnou.

Jedným z pilierov udržateľnej mobility je aj car sharing, ktorý má ambíciu byť ekologickou alternatívou k individuálnej mobilite. O to viac ekologickou, ak sú vozidlá tohto systému s lokálne bezemisným elektrickým pohonom.

Na Slovensku medzí známe spoločnosti z tejto oblasti patrí startup SHARENgo. Napriek tomu, že ide o relatívne mladú firmu, už za krátky si vybudovala dobré meno. Najnovšie dokonca získava silného spojenca – poisťovňu KOOPERATIVA.

„Poisťovňa KOOPERATIVA si uvedomuje svoju spoločenskú zodpovednosť aj v smere znižovania svojho dopadu na životné prostredie. V rámci svojej stratégie udržateľnosti sa preto rozhodla nadviazať spoluprácu so spoločnosťou ED Assist, s.r.o. a podporiť jej službu zdieľanej mobility,“ uviedol predseda predstavenstva a generálny riaditeľ poisťovne KOOPERATIVA, Ing. Vladimír Bakeš, PhdD..

Už po roku na výslní

Služba zdieľaných elektrických vozidiel pôsobí v Bratislave už rok a za ten čas si získala značnú obľubu u pomerne širokého okruhu obyvateľov či návštevníkov hlavného mesta.

Systém free floating nevyžaduje vrátiť vozidlo na miesto odkiaľ bolo vyzdvihnuté, samotná registrácia prebieha jednoducho cez aplikáciu bez nutnosti skladať depozit, či sa pri registrácii stretávať s inými osobami.

„Sme veľmi radi, že náš projekt zaujal spoločnosť ako je poisťovňa KOOPERATIVA, ktorá už tridsať rokov patrí k špičkám v oblasti poisťovníctva na Slovensku. Náš startup sa zatiaľ môže pochváliť len ročnou existenciou, veríme však, že práve vďaka podpore takéhoto silného hráča raz budeme môcť rovnako tak oslavovať tri desiatky rokov fungovania,“ uviedol riaditeľ spoločnosti ED Assist, s.r.o. Ján Keder.

Spolupráca prinesie benefity zákazníkom

Z nadviazanej spolupráce budú ťažiť hlavne samotní používatelia systému. Okrem navýšenia počtu vozidiel to bude aj formou rôznych benefitných programov.

Verejnosť sa o novinkách postupne dozvie zo sociálnych sietí SHARENgo Bratislava a Kooperativa, ako aj z ich webových stránok, či newsletterov.

6.11.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+