MojAndroid

Tvorca populárnej sci-fi hry Shadowrun, ktorá bola prvýkrát predstavená v roku 1989 a pokladá sa za jeden z najlepších RPG titulov, sa v apríli minulého roka obrátil na Kickstarter aby získal finančné prostriedky na vývoj a distribúciu ďalšieho pokračovania Shadowrun Returns. Z pôvodného cieľa 400-tisíc dolárov sa vývojárskemu štúdiu Harebrained Schemes podarilo vyzbierať takmer 5-násobok, presne 1 836 447 dolárov. Po roku vývoja sa na domovských stránkach hry objavilo 20 minútové video z prvého alfa testovania. Hoci vývojári upozorňujú, že hra ešte nie je dotiahnutá do konca, zdá sa že peniaze využili dobre.

shadowrun_returns

Príbeh sa začína koncom sveta 21. decembra 2012, ktorý v Shadowrune znamená koniec 5200 ročného cyklu. Domorodé kultúry, ktoré si zachovali svoje mystické tradície sa vrátila mágia a chystajú sa ju použiť k pretvoreniu politického, finančného a fyzického sveta okolo nich. So zvýšeným vplyvom nadprirodzena sa objavujú aj mýtické postavy, ako orcovia alebo trollovia, ktoré sa rodia prekvapeným rodičom s antickým génom. Aby toho nebolo málo, koniec cyklu znamená aj prebudenie veľkého draka. O niekoľko generácií neskôr sa svet zmenil na nepoznanie a korporácie v snahe obrániť sa vytvorili svojich vlastných pešiakov (Shadowrunerov), ktorí využívaju rôzne kombinácie mágie a zbraní.

Shadowrun Returns je momentálne dostupný v predpredaji za 15 dolárov a bude dostupný pre PC a Mac niekedy v lete. Vývojári majú v pláne vydať aj verziu pre Android a iOS tablety, takže sa máme na čo tešiť. Hoci hra ešte nie je dokončená, už teraz si môžete pozrieť video z hrania od samotných tvorcov, ktoré vám poskytne letmý pohľad na to čo nás čaká. Aby nebol odhalený hlavný dej, tak na videu môžeme vidieť len postrannú misiu.

Zdroj: harebrained-schemes

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+