MojAndroid

Väčšina nositeľnej elektroniky v podobe smart hodiniek a smart náramkov sa zameriava na sprostredkovanie fitness funkcií, prípadne chce slúžiť pomocou farebných displejov ako predĺžená ruka smartfónov resp. externá notifikačná lišta. Náramok Sgnl wristband ale ide úplne inou cestou a chce slúžiť hlavne ako netradičné handsfree.

Innomdle Lab je juhokorejský startup, ktorý pôvodne patril do inkubátora spoločnosti Samsung s podobnými technologickými startupmi. V nedávnom čase sa osamostatnil, spustil vlastnú činnosť na Kickstarteri a teraz na CES 2018 v Las Vegas predstavil svoj prvý produkt. Sgnl wristband nie je ani tak náramok ako skôr remienok pre vaše hodinky. Či už sa jedná o klasické ručičkové hodinky alebo smart hodinky typu Apple Watch resp. Samsung Gear.

Náš tip
Ako si vybrať inteligentné hodinky?

Okrem klasického fitness merania (krokomer a podobne) a notifikácií je jeho hlavnou úlohou prenášať hovory do vášho ucha. A to tým, že sa prstami na ruke, na ktorej sa nachádza, dotknete vášho ucha a tie pomocou vibrácií prenesú zvuk bez toho, aby ho počulo okolie. Ako to funguje môžete vidieť na nasledujúcom videu. Sgnl wristband by mal ísť do predaja v marci tohto roku.

Zdroj: TheVerge

11.1.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+