MojAndroid

S technológiou prenosu zvuku vibráciami cez kosti hlavy sme sa stretli už pri okuliaroch Google Glass, prípadne aj v ďalších produktoch, ako sú slnečné okuliare Zungle. Spoločnosť Innomdle Lab však zobrala túto technológiu a pretvorila ju tak, aby mohla fungovať aj na iných častiach ľudského tela – konkrétne na vašej ruke. O prenos zvuku zo zápästia do končekov prstov sa stará špeciálny remienok na hodinky, ktorý obsahuje generátor vibrácii Body Conduction Unit (BCU), vlastnú batériu, mikrofón aj ovládanie hlasitosti. Hlas ako aj ďalšie dáta sa prenášajú cez Bluetooth.

sgnl

Sgnl je určený pre všetky typy klasických aj inteligentných hodiniek. Vďaka integrovaným senzorom, však nefungujú len ako sprostredkovateľ telefónnych hovorov, ale aj ako fitness tracker. Navyše, aj napriek absencii displeja, je možné na remienku nastaviť až 5 predvolených kontaktov, ktorým zavoláte bez toho, aby ste museli z vrecka nohavíc vyťahovať svoj smartfón. Telefónne číslo sa zvolí ovládačom hlasitosti, pričom každý kontakt má pridelenú jednu z piatich LED diód. Už samozrejmosťou je tiež odolnosť voči vode a upozornenia na prichádzajúce hovory či prijaté správy.

sgnl

Špeciálny remienok sa momentálne uchádza o priazeň na Kickstarteri, kde si jeho autori zaň pýtajú 139 dolárov. Už teraz ale vyzbierali viac ako 800-tisíc dolárov, čím niekoľkonásobne prekonali svoje pôvodné ciele. Prvé kusy by mali začať rozposielať už vo februári budúceho roka.

 

https://www.youtube.com/watch?v=40LfELeoAIw

17.9.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+