MojAndroid

Určite sa nájdu mnohí používatelia, ktorí surfujú na internete aj napriek tomu, že ich dátový balíček je či už výraznejšie alebo menej výrazne limitovaný. Každý jeden megabajt dát sa určite niekedy zíde, preto sa občas oplatí nimi šetriť. Na to donedávna slúžila funkcia “Šetrič dát”, integrovaná v samotnom Chrome.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Šetrič dát je vystriedaný “Lite” vyhľadávaním

Lite Mode je v mnohých ohľadoch podstatne efektívnejší v šetrení dát. Už dávnejšie sme písali na našom webe článok o tom, že do Chrome príde tento “Lite” režim. V Chrome 73 sme sa ho konečne dočkali a prináša podporu načítania stránok v skutočne odľahčenej podobe. Pokiaľ by ste si priali načítať obrázky na stránke, musíte ich sami jednotlivo povoliť. Na každom nezobrazenom obrázku máte informáciu o tom, koľko dát vás bude stáť jeho zobrazenie.

Tieto minimalistické stránky sú generované samotným Googlom. Pokiaľ by ste túto vymoženosť radi využili aj na vašom osobnom počítači, zrejme budete sklamaní. Tím vývojárov v tomto momente údajne neplánuje implementovať Lite Mode do desktopovej verzie prehliadača.

Ďalšie články k téme “Chrome”:

Náš tip
Nový šetrič dát v Google Chrome dokáže zobraziť webové stránky v „Lite“ verzii
Náš tip
Takto môžete zapnúť tmavý režim v Chrome pre Android už teraz

https://www.mojandroid.sk/tune-google-chrome/

Náš tip
Tune je rozšírenie prehliadača Chrome, ktorý vďaka umelej inteligencii filtruje explicitné komentáre

25.4.2019
Zdroj: Android Police, Zdroj titulnej fotografie: Android Authority

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+