MojAndroid

SetCPU je aplikácia, ktorá je svojimi funkciami určená najmä pre pokročilých používateľov a majiteľov rootnutých smartfónov. Jej hlavnou úlohou je kontrola nad procesorom v zariadení. SetCPU dokáže nastavovať veľké množstvo jeho parametrov: taktovaciu frekvenciu, CPU profily alebo tiež napájacie napätie. V profiloch procesora môžete nastaviť taktovacie frekvencie pre rôzne situácie. Napríklad ak sa telefón nachádza v úspornom režime, je pripojený k nabíjačke alebo kapacita batérie poklesne pod určitú stanovenú hodnotu. Niektoré funkcie ako zníženie napájacieho napätia pre šetrenie batérie alebo pretaktovanie na vyššie frekvencie pre dosiahnutie maximálne možného výkonu vášho zariadenia sú však dostupné len pre niektoré verzie upravených kernelov.

Aplikácia patrí medzi najpopulárnejšie svojho druhu a stiahlo si ju už viac ako 100.000 používateľov Androidu. Napriek tomu, že aplikácia funguje veľmi dobre, autor sa rozhodol vydať aktualizovanú verziu s číselným označením 2.3, ktorá prináša najmä nové používateľské prostredie inšpirované najnovším Androidom Ice Cream Sandwich, opravu chýb a lepšiu podporu pre niektoré viacjadrové zariadenia. Aplikáciu môžete zakúpiť za 1,5€ na Play Store.

 

SetCPU for Root Users
MichaelHuang
Verzia Závisí od zariadenia (7. 3. 2012)
Veľkosť Závisí od zariadenia

1,49 €
8.3.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+