MojAndroid

Už pár mesiacov sledujeme ako streamovacia služba HBO Max robí škrty kde sa len dá, aj na úkor kvality. Ich rozpočet sa totiž momentálne nachádza v mínusových číslach. Značne to ovplyvňuje napr. aj obľúbenú superhrdinskú DC sériu. Netreba ale zúfať, je jasné, že odstránené seriály sa veľmi rýchlo objavia na nejakej konkurenčnej platforme. Tak sa tomu stáva aj teraz, po dohode s HBO Max mnohé seriály preberie SkyShowtime. Informuje o tom portál Filmtoro.

Nový konkurent na trhu streamovacích platforiem

SkyShowtime vznikol spojením síl dvoch veľkých spoločností, Universal a Paramount. Tie sa rozhodli zjednotiť mnohé značky, ktoré momentálne na trhu ešte nie sú nikde zahrnuté. Tam patrí napr. Nickelodeon, DreamWorks a ďalšie. Dobrou správou je, že na Slovensku bude táto nová platforma dostupná už vo februári tohto roka. Prinesie množstvo filmov, ktoré si neviete pozrieť na žiadnej inej službe.

SkyShowtime
streamovacia služba SkyShowtime | Zdroj: SkyShowtime

SkyShowtime sa chystá pre veľké množstvo ich obsahu ponúknuť aj lokálne titulky, prípadne dokonca aj dabing. Predpokladá sa, že cena by sa mala pohybovať okolo 6€ mesačne. Na ich stránke zatiaľ nie sú dostupné žiadne pordrobnejšie informácie.

Ktoré seriály z HBO Max zachráni?

Po už predošlých odstraňovaniach seriálov z platformy prišli ďalšie škrty. Nasledujúce tituly zmenia platformu:

  • nórske seriály Medveďov, Beforeigners a Vitajte na konci sveta
  • dánsky seriál Kamikaze
  • švédske seriály Obnažené a Modli sa, poslúchaj a zabi
  • maďarský seriál Informátor
  • španielske seriály Foodie Love, Sin novedad a Dafné a spol.
  • rumunské seriály Rux, Ten pravý hlas, Špinavé prachy a Hackerville
  • chorvátsky seriál Úspech

Pre náš trh sú ale hlavne zaujímavé dva české seriály Bez vědomí a Spolu a hladoví. Okrem týchto stiahnutých titulov SkyShowtime uvedie aj niektoré doposiaľ natočené, ale nevydané seriály. Medzi nimi sa nachádza aj očakávaný československý Víťaz. Dej sa točí ohľadom politika, ktorý sa snaží navigovať domáci život.

Tak čo, predplatíte si novú streamovaciu službu?

Náš tip
Tvorcovia YouTube Shorts dostanú za svoje videá od 1. februára zaplatené

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+